Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor

Ana Sayfa » Gündem » Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor
Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor

Cezayir lise düzeyine geçecek öğrencilerin lise sınavları için ülkede tüm interneti kesti.

Öğrencilerin sınavda kopya çekmesi, asla ortadan kaldırılmayacak bir durum. Aslında, eğer öğrencilerin sınavlarda hile yapmanın yeni yollarını buldukları, teknolojinin kullanımı sayesinde bir sonraki seviyede bir duruma eriştiği söylenebilir. Ancak, bu durumu azaltmak için Cezayir interneti kapatmaya karar verdi.

Cezayir 25 Haziran’a kadar her gün interneti 1 saatliğine kesiyor

Evet okuduğunuz doğru. Ülkenin hükumeti, öğrencilerin sınavlarda hile yapmasını engellemeye karar vermek için interneti kapatmaya karar verdiler. Bunun sonsuza kadar veya tüm gün boyunca olmayacağını, ancak bu hafta Çarşamba günü başladığı ve 25 Haziran‘a kadar sürecek olan sınav döneminde cep telefonu ve sabit hat internet hizmetlerini bir saatliğine devre dışı bırakacağını unutmayın.

Bazıları bunun biraz aşırı bir önlem olduğunu düşünebilir, ancak 2016 sınav sorularının internette sızdırılmış olduğu, yani hileleri önlemek için bu tür önlemlere gitmenin bir önceliği olduğu anlamına gelmelidir. BBC’ye göre, Eğitim Bakanı Nouria Benghabrit, Cezayir gazetesi Annahar’a, interneti kapatma kararlarından memnun olmadıklarını söyledi.

Ancak, “bu kadar olası bir sızıntının önünde pasif olarak durmamalıdırlar” diye de düşündüler. Tabii ki, bu, eğer öğrenciler söz konusu olduğunda eski okul yöntemlerine başvurmaları beklendiğinden kopya yöntemleri tamamen ortadan kaldırılamaz.

İlginizi Çekebilir :  Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı

Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Volkswagen Nvidia ile Ortaklık Kuruyor Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı Mozilla Firefox Şifrelenmiş Dosya Paylaşma Hizmeti Sunuyor Microsoft’un Yeni Bilgisayarı: Surface Studio Note 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ? Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır