Chrome reklam engelleyicisi yakında aktif olacak

Ana Sayfa » Gündem » Chrome reklam engelleyicisi yakında aktif olacak
Chrome reklam engelleyicisi yakında aktif olacak

Chrome reklam engelleyicisi özelliği geliştirilmiş versiyonuyla yakın zamanda aktif hale gelecek.

Reklamlar, bizim gibi birçok çevrimiçi yayıncılar için birincil gelir kaynağı olarak görebiliriz. Yayıncıların büyük çoğunluğu, kullanıcı deneyimine karşı önemli gelir akışlarını dengeleyen kabul edilmiş uygulamalara bağlı kalmaktadır. Bu sayede kullanıcılar dengesiz ve alakasız reklamlardan canı sıkılmayacak. Birkaç yayıncı, rahatsız edici ve yıkıcı reklamlara dayanıyor. Bu nedenle birçok kullanıcı reklam engelleyicileri kullanma eğilimine yöneliyor. Reklam engelleyicileri ile ilgili sorun, tüm reklamları ayrımsızca engelledikleri ve yayıncıların zarar görmesine neden oluyor. Google, Chrome’a ​​bir reklam engelleyici geliştirdi ve iyi kısmı ise biraz farklı şekilde çalışacak olması.

Chrome reklam engelleyicisi uygulaması ne zaman başlıyor?

Better Ads Standards, Google gibi şirketlerin çevrimiçi reklamlarla olan kullanıcı deneyimini geliştirmesine yardımcı olmak için daha iyi bir reklam standartına sahiptir. Google bu sene haziranda 2018’in başında Better Ads Standards‘ı destekleyeceğini açıkladı. Bu sayede kullanıcılara daha uygun reklam içerikli yayıncıları sunarak düzensiz ve haksız kazanç elde edebilecek yayıncıların önüne geçecek ve en önemlisi ise kullanıcıları çileden çıkartan reklamlara elveda edilecek. Şirket, reklam engelleyicisinin önümüzdeki yıl 15 Şubat’tan itibaren uygulamalara başlayacağını açıkladı.

Bir web sitesi standartları ihlal ederse, Reklam Deneyimi Raporu (Ad Experience Report) aracılığıyla kendilerine bir rapor gönderilir. İhlaller düzeltildikten sonra sitelerini tekrar gözden geçirmek üzere sunabilirler. Google bugün, Chrome‘un reklam deneyimi Raporunda “başarısız” duruma sahip sitelerdeki tüm reklamları 30 günden daha uzun süre otomatik olarak engelleyeceğini doğruladı. Bu standartlara uymayan reklamlar engellenirken, reklamlar dokunulmaz. Tüm reklamları ayrımsızca engelleyen üçüncü taraf reklam engelleyicilerinden farklıdır. İşini standartlara göre yapan yayıncıların endişelenmesi gerekmez.


Chrome reklam engelleyicisi yakında aktif olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türk YouTuberlar boks maçı yapmayı planlıyorlar! İran’da Clash of Clans’a Yasak Getirildi Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden hazırlıyor Burnout Paradise Remastered versiyonu ile geri dönüyor Periscope canlı yayın nasıl izlenir? Nissan güneş paneli satmaya başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır