Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından desteklendi

Ana Sayfa » Gündem » Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından desteklendi
Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından desteklendi

Çiftlikbank, bugün Twitter üzerinden birçok kişinin desteğini adlı ve Twitter‘da gündem listesine girmeyi başardı.

Çiftlikbank şu sıralar en sıkıntı günlerini yaşıyor ve her yerden darbe almaya devam ediyor. Bir süre önce belli kullanıcılar tarafından ponzi (saadet zinciri) sisteminin işlediği ve birçok kişinin zarar girdiği iddiası atıldıktan sonra kuruluş, çok yanlış yollara geçiş yapmaya başladı. Geçtiğimiz birkaç hafta önce bir açılışta bakanlık adına okunan sahte destek mektubuyla olayların fitili ateşlendi. Birçok bakanlık tarafından suç duyurusu bulunarak dava açıldı. Olayın sosyal medyada haftalardır büyük yankı uyandırmasıyla birlikte kuruluş, yeni üye alımını durdurma kararı aldı.

Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından destek amaçlı tweetler paylaşıldı

Çiftlinkbank, geçtiğimiz birkaç saat önce Twitter üzerinden “#ÇiftlikBankaGüveniyoruz” kullanıcıları tarafından destek kampanyası oluşturuldu. Şuan 4 bin tweet bulunsa da kısa sürede katlanarak artmaya devam ediyor. Yüzlerce kişinin kuruluşa ait olan hayvansal ürünlerin fotoğrafları ve satış alanlarına ait fotoğraflarıyla paylaşım yapıldığı gözüküyor. Kişilerin yapmış olduğu açıklamada sisteme karşı son derece güven duygusu beslediği ve koruduğu görünürken yatırımdan kazançlı çıktıklarını belirtmekte.

Ponzi sistemiyle çalışan kuruluş, birçok kişi ve birçok içerik tarafından çalıştığı sistem hakkında ve gerçekleri yansıtılması ve geçtiğimiz haftalarda bakanlığa ait olarak vurgulanan sahte mektupla açılış konuşması gerçekleştirilmesi birçok yerden gerçeği ortaya çıktı. Ancak Twitter üzerinden paylaşılan tweet ler kişilerin, ortaya ne kadar gerçeği çıksa da desteklediği görülüyor.

İlginizi Çekebilir :  Apple Cihazlarına Bulaşan Yeni Zararlı Yazılım: OSX Dok

Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından desteklendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’ın 360 Derecelik Animasyon Filmi Oscar’a Aday Gösterildi LG, Japonya’ya Özel Telefon Sunacak! Snapchat Zaman Sınırlamasını Kaldırdı LG G7 yapay zeka düğmesi ile gelebilir! Dailymotion Hacklendi! Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır