Çin Fosil Yakıtlı Otomobil Satışlarını Yasaklayabilir

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Çin Fosil Yakıtlı Otomobil Satışlarını Yasaklayabilir
Çin Fosil Yakıtlı Otomobil Satışlarını Yasaklayabilir

Çin fosil yakıtlı otomobil satışlarını tamamen yasaklamayı planlıyor.

Çin‘in büyük elektrikli araç ihracatı daha da büyümek üzere. Ülke, fosil yakıtla çalışan araçların satışını tamamen sona erdirecek. Bloomberg’e göre şu anda yasağın yürürlüğe gireceği zaman çizelgesinde çalışan düzenleyicilerle planlanıyor.

Ülke, geçen yıl 28.03 milyon araç satılan dünyanın en büyük otomobil pazarı haline geldi. Ayrıca 2015 yılı satış rakamlarına oranla yüzde 13.7 oranında bir talep artıyor. Ülke, yeni otomobil üreticilerinin yerel otomobil üreticileriyle üçüncü bir ortak girişim oluşturmalarını sağlamak da dahil olmak üzere üreticileri yeni EV’ler geliştirmeye ve satmaya üreticileri teşvik etmek için çok şey yaptı.

Bu kararı sadece Çin hükumeti almadı

Bir yönetim organı, geleneksel yakıtlı araçların satışını aşamalı olarak bitirdiğini söylemesi ilk defa ortaya çıkmadı. Fransa, Temmuz ayında 2040 yılına kadar fosil yakıtlı otomobil satışlarını durduracağı kararını almıştı.

Çin‘in bu kararı ilk olmamasıyla birlikte başta Almanya olmak üzere Fransa, İngiltere gibi ülkeler karar almıştı. Ülkemizde şuan olarak elektrikli araçların otoritesi olmadığından yaklaşık 5-10 yıl için bir bir değişiklik bekleyemeyiz. Araçların belirli vergileriyle birlikte ülkemizde yüksek fiyata gelmekte. Fakat ülkemizin benzine karşı fiyat boykotu uygulanamadığı ve dışa bağımlılığın bu noktada bir değişikliğe uğramadığı sürece ülkemize elektrikli araçların gireceği veya otoritesi artacağı söz konusu olamaz.

İlginizi Çekebilir :  Çin'in 24 Milyar Dolarlık Oyun Pazarında Yeni Rakip: Rastar Games

Çin Fosil Yakıtlı Otomobil Satışlarını Yasaklayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, isteğe bağlı artırılmış güvenlik sunacak Suriyeli mültecileri anlatan oyun: Bury Me, My Love Enes Batur’un yeni filmi geliyor! Wi-Fi bağlantısı ile bilgisayarı telefonla yönetme Facebook Messenger 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı GTA 5 Redux Modu Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır