Çin’e Devasa DDoS Saldırısı 227 Saat Sürdü

Ana Sayfa » Gündem » Çin’e Devasa DDoS Saldırısı 227 Saat Sürdü
Çin’e Devasa DDoS Saldırısı 227 Saat Sürdü

Çin telekomünikasyonuna karşı 227 saat boyunca süren devasa bir DDoS saldırısı tüm kayıtları alt üst etti. Saldırı bu çeyrekte toplamda 11 gün sürdü.

Kaspersky Lab araştırmacılarına göre, 2017 yılının ikinci çeyreğinde meydana gelen saldırı, bir önceki çeyreğe göre% 131 artış göstererek rekor kırdı. Kaspersky Lab araştırmacıları bir blogda “Siber suçlular, kurbanın şirketine 5 ila 200 bitcoin talebinde bulunan bir mesaj gönderiyor” dedi. Bu tür mesajlara genellikle saldırganın gücünün bir göstergesi olarak kısa vadeli saldırılar eşlik ediyor ve çoğu durumda protesto saldırısı başlatmıyorlar. Araştırmacılar, “Bu düzene kurban giden şirketler, hizmetlerinden dolayı güvenlik organize etmek için herhangi bir nedene ya da kaynağa sahip olmayan şirketler” dedi.

Saldırıdan Büyük Firmalarda Nasibini Aldı

El Cezire, Le Monde ve Figaro gibi uluslararası haber ajanslarının yanı sıra en büyük bitcoin değişimi Bitfinex DDoS saldırılarının hedefi oldu. Hacker grubu CyberTeam‘in Skype saldırısı da başlıkları açıkladı ve 2017’deki DDoS saldırılarının boyutunun arttığını ima etti. DDoS ile hedeflenen ülke sayısı da ilk çeyrekte 72’ye kıyasla 86 ülkeye çıktı. Bu çeyrekte DDoS saldırılarından en çok etkilenen ilk 10 ülke Çin, Güney Kore, ABD, Hong Kong, İngiltere, Rusya, İtalya, Hollanda, Kanada ve Fransa’ydı.


Çin’e Devasa DDoS Saldırısı 227 Saat Sürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk Yapay Zekanın Kuzey Kore’den Daha Riskli Olduğunu Bildirdi Türk YouTuberlar boks maçı yapmayı planlıyorlar! Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor Amazon Türkiye’den Alımlar Gerçekleştirecek BMW Reklamında Tesla İle Dalga Geçti Samsung Galaxy Note 9 parmak izi sensörü yeni haberler geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır