Çin, VPN Kullanımını Yasadışı Kabul Etti

Ana Sayfa » İnternet » Çin, VPN Kullanımını Yasadışı Kabul Etti
Çin, VPN Kullanımını Yasadışı Kabul Etti

Çin‘de VPN hizmetlerinin kullanılması yavaş yavaş yasak heli getirilmesi planlanıyor.

Bir çok ülkede ve bir çok insana göre VPN kullanım amacı değişiyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan üzücü olaylardan sonra yaşanan yasaklanmalar veya erişimin yavaşlatılması gibi olaylardan sonra VPN gibi hizmetlerin kullanımı bir hayli artıyor. Bazıları ise sözde iz bırakmama altında güvenli gezinmek için kullanılırken bu liste madde madde artar.

Çin‘de yayınlanan bir gazetede yer alan habere göre Çin‘in Sanayi Bakanlığı‘nın tüm VPN hizmetlerinin onayından geçeceğine yani onaylanmayan bir VPN servisini kullanmak yasadışı bir eylem olacağının haberi yer alıyor.

Çin‘de 1997 yılından bu yana aralarından popülerliği büyük sitelerin yanında bir çok site yasak getirilmişti ve bir çok insan ancak VPN hizmetlerinden faydalanarak sitelere giriş yapabiliyordu. 2016 yılında bir çok VPN hizmeti ülkede kullanımı engellenmişti ve bir çok kişi ve firma VPN hizmetinden yararlanabilmek için ücretini ödediği hizmetin kullanılmamasına yakınmıştı.

Ayrıca haberdeki bir diğer dikkat çekici nokta ise Çin‘in Sanayi Bakanı sürecin 31 Mart 2018 tarihine kadar kesintiye uğramadan kararlı bir şekilde devam edeceği oldu.

 

İlginizi Çekebilir :  Apple, Çin'de App Store'dan VPN Uygulamalarını Kaldırdı

Çin, VPN Kullanımını Yasadışı Kabul Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Berk24 Ocak 2017

Belki de dünyanın en gaddar komunist ülkesi bunlar ya.. Ama diğer taraftan da tek el olmaya doğru gidiyorlar..

Kaanep25 Ocak 2017

çin zaten internal bir ağ kullanmyıormuydu saygı değer hocam ? yurt dışı ile internet bağlantısı olmayan bir internet sisitemi için vpn zaten gereksiz bir bilişim ağı olarak kabul edilir olması gerek. umuyorumki çinlilerde hiç yoktan yavaşda olsa bir yurt dışı internetine kavuşur 🙂

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Battlefield 1’e Yeni Ek Paket Burak Ertaş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? PewDiePie’ın Yaptığı Paylaşım Ortalığı Ayağa Kaldırdı Mark Zuckerberg’in Hesaplarından Birisi Yine Ele Geçirildi! Tesla ile bedava Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Facebook Messenger’da Artık Görüntü Grup Görüşmesi Mümkün

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır