Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu

Ana Sayfa » Teknoloji » Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu
Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu

Patent ihlali gerekçesiyle Apple’ın birçok modelinin Çin’de satışının yasaklandığı bildirildi.

HANGİ MODELLERİ KAPSIYOR?

Merkezi ABD’de bulunan teknoloji firması Qualcomm’dan yapılan açıklamada, Çin’deki Fuzhou mahkemesinin kararıyla Apple’ın birçok modelinin satışının yasaklandığı bildirildi. iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin yasak kapsamında olduğu belirtildi.

Şirketin açıklamasında dava konusu olan iPhone modellerinde kullanılan 2 patentin Qualcomm’a ait olduğu öne sürüldü.

“TAZMİNAT VERMEDEN YARARLANIYOR…”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Qualcomm’ın Başkan Yardımcısı Don Rosenberg, “Müşterilerimizle olan ilişkimize büyük değer veriyoruz ve nadiren mahkemelerin hizmetine başvuruyoruz. Fakat aynı zamanda fikri mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin kalıcı inancımız var. Apple bize tazminat vermeden fikri mülkiyetimizden yararlanmaya devam ediyor.” dedi.

Apple’dan yapılan açıklamada ise “Qualcomm’un ürünlerimizi yasaklatma yönündeki çabası yasa dışı uygulamaları dünyanın her yerinde soruşturulan bir şirketin çaresiz girişimidir. Tüm Apple modellerimiz Çin’deki müşterilerimiz için mevcut bulunmaktadır.” ifadesine yer verildi.

Apple açıklamasında davaya söz konusu olan patentlerin iOS 11 sistemi ile çalışan ürünleri kapsadığını, halihazırda satışta olan Apple ürünlerinin iOS 12 ile çalıştığı için kapsam dışı olduğunu ileri sürdü.

Huawei’nin sahibi Ren Zhengfei’nin kızı ve şirketin CFO’su Meng’in ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmek suçlamasıyla 1 Aralık’ta Vancouver kentinde tutuklanmıştı.

Kanada Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, Meng’in ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlandığı belirtilmişti.


Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

DJI Phantom 5, değiştirilebilir lens kamera özelliğiyle gelebilir Twitter, Yeni Güncelleme İle Otomatik Gece Modu Getiriyor Sıfır Bir 5. sezon ne zaman başlayacak? Tarihi belli oldu mu? Google Haritalar ile Artık Kolayca Park Yeri Bulabilirsiniz 50000 Yıllık Yaşam Formu Terkedilmiş Mağaralarda Bulundu Alfa Romeo’nun Yeni Versiyon  Giulia’sı Cenevrede Tanıtılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır