Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı

Ana Sayfa » Android » Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı
Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı

Temeli Andorid işletim sistemine bağlı olan CyanogenMod‘un yapımcısı Cyanogen, servislerini kapatma kararı aldı.

Andorid‘in Custom ROM alternatiflerinden birisi olan CyanogenMod, bir çok kişi tarafından bilinmesede Android için  Custom ROM‘ların başında gelen bir alternatif olarak biliniyordu. Fakat 2009 fılından beri faaliyet içerisinde olan Cyanogen, tüm servislerini kapatma kararı almış durumda.

Ilk sürümü CyanogenMod 3.1 birlikte 2009 yılından bu zamana kadar Custom ROM alanında büyüf faaliyetler göstermiş olan Cyanogen, 31 Aralık 2016‘dan yani bu yılın sonu itibaren bütün faaliyetlerini durdurma kararını aldı.

Olayın bir iyi tarafı ise insanlar CyanogenMod’un açık kaynaklı kodu, üzerinde çalışma imkanı sağlayacak. Yani açık kaynak kodu sayesinde geliştirmek isteyenler istedikleri gibi işlerine devam edebilecekler.


Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Chrome yeni bir materyal tasarım test ediyor Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor Arkadaşlarınızı Fake İnstagram ile Trolleyin! Bağlandığı Wi-Fi yüzünden 100 bin euroluk Bitcoin’ini kaptırdı Fortnite Battle Royale, 4 günde 1.5 milyon dolar kazandı iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır