Disney Kablosuz Şarj Odası Kuruyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Disney Kablosuz Şarj Odası Kuruyor
Disney Kablosuz Şarj Odası Kuruyor

Disney Research aynı anda yüzlerce cihazı şarj edebilecek kablosuz şarj odası üzerinde çalışıyor.

Bir kaç yıl önce kablosuz şarj ortaya çıktığında üzerine ilgi toplamıştı fakat, bir çok cihaz üreticisi bu konuda ilgisiz ve şüpheli yaklaştığından bir çoğu bu teknoloji üzerinde ilgilenmedi. Bazı markalar bu konuda ilgi göstersede satış konusunda beklentinin gerisinde kaldı. Yinede bir çok yönden incelenirsede bir çok telefonun kablolu şarj ile daha hızlı performans göstereceği yüksek olası bir düşünce.

Araştırmacılar, bu teknolojiyi denemek için tam ölçekli bir oda kurdular. Duvarlar, zemin ve tavan hepsi alüminyum panellerden yapılmıştır. Odanın ortasında, saniyede 1.3 milyon kez odanın yapısı boyunca akımın dönmesine izin veren bir bakır kutup bulunuyor.

En büyük fark günümüzdeki kablosuz şarj aletlerini kullanırken cihazı aletin tam üstüne koymamız gerekiyor. Fakat Disney Research‘ün yapmış ve geliştirmekte olduğu odada istediğiniz herhangi bir yerinden ayni anda yüzlerce cihazı şarj edebilme özelliğin sahip.

Diğer yandan kablosuz şarj odasının insan sağlığı üzerinde nasıl bir etki verebileceği konusunda da kafalarda soru işareti bırakıyor. İnsan sağlığı üzerinde sağlık konusunda kötü etkilerken bu konuda herhangi  bir açıklama yapılmadı.

 


Disney Kablosuz Şarj Odası Kuruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft’un E3 Sırasında Tanıttığı Oyunlar! House of Gamers televizyonda yayınlanmaya başladı Tayland Sokaklarını Akıllı Yeleğe Sahip Köpekler Koruyacak Youtube’dan Yeni Güncelleme Geldi! Galaxy Note 9 pil kapasitesi 3,850mAh kadar olabilir ZTE oyun telefonunu piyasaya sürecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır