Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi

Ana Sayfa » Gündem » Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi
Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi

Petrol zengini Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobilleri filosuna ekledi.

Dünyanın en düşük yakıt fiyatlarından bazılarıyla SUV’ler ve verimsiz araçlar gösterişli bu şehirde hareket halindeler. Ancak, biniş paylaşımı hizmeti Uber, kullanıcıların Tesla araçlarından oluşan bir filo ile sıfır emisyon seçeneği seçmesine izin vererek geleneklerini yıkıyor.

Dubai’deki Uber için 200 Tesla aracı

Uber, akıllı telefon uygulamasıyla kullanıcılara, özellikle biraz daha yüksek bir ücretle binmek için bir Tesla Model S veya Model X elektrikli otomobil seçmesine olanak tanıyan yeni bir UberONE seçeneği başlattı. UberONE servisi, bu yıl 200 Tesla Modeli S ve Model X araç ekleyeceğini açıkladı. Bu anlaşmayı Dubai Taxi Corporation ile ortaklık yoluyla yaptı. AP, 50 elektrikli Tesla otomobilin şimdi UberONE hizmetinde çalışabileceğini ve diğer 150 model S ve Model Xs’in de önümüzdeki iki yıl içinde bünyeye ekleneceği bildirdi.

Uber‘in Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Genel Müdürü Chris Free, Dubai Taxi Corporation ile ortaklığın “yeni ve ilerici deneyimler” yaşayabileceğini söyledi. Tesla elektrikli otomobil filosu sıfır emisyon sağlamakla birlikte, Dubai Taxi Corporation yarı otomatik sürüş yetenekleri nedeniyle elektrikli otomobilleri satın almaya yöneltildi.

Dubai Future Foundation, tamamen kendi kendine çalışan otomobillerin şehir içindeki gezilerin yüzde 25’ini 2030 yılına kadar gerçekleştirmesini istiyor.

Tesla’nın otomatik pilot sistemi tam otomatik sürüş kabiliyetine sahip değilse de, Elon Musk “Hardware 2”, eşlik eden yazılım geliştirdikten ve doğruladığında tamamen özerk sürüşe izin vereceğini söyledi.

Dubai’de elektrikli otomobillere teşvik bulunuyor

Bu ay ülkede, 2020 yılına kadar 32.000 elektrikli otomobilin alınmasının hedefinin bir parçası olarak birçok avantaj sunuldu. Elektrikli otomobil sahipliği teşviklerinde bulunduğunu açıklandı. Peşin ödemeler arasında ücretsiz otopark, ücretlendirme ve diğer teşvikler yer almaktadır; Bununla birlikte, 2019’da ücretsiz şarj teşviğini yok edecek.

Birçok ülkenin yakıt arabalara karşı uzaklaşması gelecek için çok iyi bir planlama. Ancak bu tür yaptırımların ülkemiz için çok geç zamanlarda yapılma olasılığı geleceğin Türkiye’si açısından kötü sonuçlanabilir.


Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yemekteyiz Pakize Baş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? En güncel indirme merkezi: Paşaİndir Vodafone Müşterilerinin 2016 Özetini Çıkaran Sistem : Canım Telefonum İngilizce Geliştirme Yöntemleri Arasında En Etkilisi Hangisi? Apple İPhone 6 Plus İçin Onarma Programı Başlatacak! GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır