Ünlülerin hesaplarını çalan Ducky Lane üyesi müezzin çıktı

Ana Sayfa » Gündem » Ünlülerin hesaplarını çalan Ducky Lane üyesi müezzin çıktı
Ünlülerin hesaplarını çalan Ducky Lane üyesi müezzin çıktı

Aleyna Tilki başta olmak üzere onlarca ünlünün sosyal medya hesaplarını ele geçirerek şantaj yapan Ducky Lane çetenin üyesi müezzin çıktı.

Bir süre önce Tamer Karadağı‘nın siber suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne yağmış olduğu şikayet üzerine çete üyeleri yaklaşık 1 aylık bir süre içerisinde takip altına alındı. Yaklaşık 1 ay süresince takibe alınan çete, geçtiğimiz günlerde üyeleri ortaya çıktı. 42 üyesi göz altına alınan çetenin 14 üyesi siber suçlardan dolayı tutuklandı. Yakalanan çete üyelerinin yaş ortalaması 22 ve bunlardan 9 tanesi 18 yaşından küçük olarak kayda geçti.

50’ye yakınıın ünlünün sosyal medya hesaplarını ele geçirmeyi başarabilen çete, sosyal medya içerisindeki özel konuşmalar ile ünlülere şantajlar da bulunuyordu. 6000‘den fazla sosyal medya hesabını geçiren çetenin kapsama alanı gittikçe büyüyordu. En son olarak Nusret Gökçe’nin sosyal medya hesabını ele geçirme üzerindeyken yakayı ele verdiler.

Ducky Lane çete üyesi İstanbul’da geçici müezzinlik yapıyordu

Aradan birkaç gün sonra ortaya çıkan kapsamlı bilgilerden birisi ile çete üyelerinden birisinin İstanbul‘da geçici olarak müezzinlik yaptığıydı. Polis ilk başta şahısın ifadesine inanmayarak duruma şaşkınlıkla baksalar da sonraki araştırmalar sonucu geçici müezzinlik yaptığı doğrulandı. İddiaya göre şüpheli, çete üyelerinin ele geçirmiş olduğu hesapları satın alıp tekrar ünlülere satıyordu. Abdullah Harun A.’nın vermiş olduğu ifadede geçici olarak müezzinlik yaptığını belirtti. Bunun üzerine açılan soruşturma sonucunda İstanbul Kartal‘da geçici olarak müezzinlik yaptığı belirlendi. Diğer çete üyeleriyle birlikte gözaltına alınan Abdullah Harun A. , daha sonrasında serbest bırakıldı.


Ünlülerin hesaplarını çalan Ducky Lane üyesi müezzin çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Güney Kore’de Mağaza Açacak Minecraft 74 milyon sayısıyla aktif oyuncu rekorunu kırdı Xiaomi Türkiye mağazası nerede? Xiaomi Türkiye satış noktaları Trickbot virüsü onlarca ülkede banka hesaplarını tehdit ediyor Facebook Messenger 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır