Haber Ajansı Reuters, Türkler Tarafından Hacklendi

Ana Sayfa » Teknoloji » Haber Ajansı Reuters, Türkler Tarafından Hacklendi
Haber Ajansı Reuters, Türkler Tarafından Hacklendi

Dünyanın en büyük haber ajanslarından birisi olan Reuters kendini Türk olarak tanıtan iki kişi tarafından hacklendi. Türk hackerların gazabına uğrayan haber ajansına ait alt alan adlarından birisi erişime kapatılarak “Biz Türk Hackerlarız” yazısı öne çıkarıldı.

İngiltere üzerinden hizmet veren Reuters’ın birçok alt alan adı bulunuyor.Bunlardan solutions.reuters.com adresi Türk hackerlar tarafından ele geçirildi.Siyah arka plana bürünen sayfada bir Twitter linki, iki kullanıcı ismi ve “Reuters hacklendi” yazısı yer aldı.Bu yazıların altında ise “Biz Türk Hackerlarız” yazısı yer aldı.Ekranda yer alan Twitter hesabının daha önce hiç kullanılmamış olması ise dikkat çekiyor.

Reuters’a Saldırının Neden Yapıldığı Henüz Bilinmiyor

Saldırı işleminin gerçekleşmesinin ardından solutions.reuters.com adresi erişime kapatılarak kullanıcıların girişi engellendi.Jonturk75 ve RootDevilz kullanıcı adlarına sahip kişilerin bu saldırı girişimini neden yaptıkları henüz bilinmiyor. Reuters tarafından ise henüz bir açıklama gelmedi.Hacklenen siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Haber Ajansı Reuters, Türkler Tarafından Hacklendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti Yerli oyun Zula’nın internet sitesi hacklendi! Steam’e Yüklü Miktarda Para Cezası Kesildi Tim Cook,Getirilecek Yeniliklerin Müjdesini Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır