Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi

Ana Sayfa » Gündem » Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi
Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi

Duolingo, dil öğrenme uygulaması olan ve kullanıcıların yıllardır istediği Japonca dil kursunu nihayetinde sistemine ekledi.

Japonya kültürünü, film, yemek, edebiyat, müzik, sanat ve daha pek çok şey aracılığıyla dünya çapında kutluyor ve Japonca öğrenmek büyük bir fırsat sağlıyor.

Uygulama yapımcısına göre beş yıllık uygulama sürecinde en çok beklenen ders kursu olduğu söyleniyor. Kurs, kendisinden önceki öğrencilere olduğu gibi, öğrencilere, temel düzeyde başlayarak ve ‘akıcılığa’ doğru çalışan, ücretsiz dersler vermekte. Fakat şu bilinen gerçek ki Japonca öğrenmek hayatımızın en zor öğrenim dönemi olacağını söyleyebiliriz. Çünkü, Yabancı Dil Enstitüsüne göre Japonca, mesleki yeterliliğe ulaşmak için 2.200 saatlik sınıf içi çalışmayı gerektirdiği için, İngilizce konuşanlar için en zor dil olarak sınıflandırılır.

Duolingo‘ya göre, Japonca, İngilizce konuşanların geneli için bayağı zorlu bir dil. Karakter öğretme süreci, temaya dayalı olarak düzenlenen derslerle kademeli bir süreçten geçiyor. Bu kadar süreçte yeni eklemeleri de dilin ne kadar zor olduğuna bir işaret.

Duolingo’ya göre neden Japonca öğrenmek bu kadar zor? Üç önemli faktör var:

Karmaşık yazı sistemleri: Yazılı dil, Hiragana ve Katakana (hem fonetik alfabe) hem de Kanji (Çince ideogramlar) karışımını kullanır. Bu üç yazı sistemi farklı amaçlara sahipler.

Esnek gramer yapıları: Japonca dil bilgisi esnekliği nedeniyle ünlüdür; Örneğin, Japonca konuşanlar genellikle “I” ve “siz” gibi şahıs zamirlerini ve bir konuşmada açıkça görüldüğü zaman parçacıkları (“at” ve “of” gibi kelimeleri) tekrarlamaz.

Esnek kelime sırası: Japonca, konuşmacıların sözcük sırasını nispeten özgürce değiştirmelerine olanak tanır. Bu da yeni öğrenenler için oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Çünkü aynı şeyi söylemek için pek çok farklı yolu olabiliyor.

En şaşırtıcı örneklerinden verirsek İngilizcede ‘Seni seviyorum’ cümlesini Japonca olarak söyleyebilecek bir çok yolu var.

duolingo

duolingo-seni-seviyorum

 

Kursa katkıları bulunan Sho, bir tahminde bulunarak Japonca’da aslında ‘Seni seviyorum’ cümlesi 248.026 farkı şekilde söylenebileceği hakkında tahminde bulundu. Eğer sizde bir Japonca öğrenmek istiyorsanız özel kurslarına gitmeden önce Duolingo‘ya girip dil kurslarına bir göz atmanızı isteriz. Bu kadar köklü bir dili öğrenmek sandığınızdan hiç kolay olmayacağına benziyor.

Dilerseniz uygulama yapımcısının yayınlamış odluğu blog yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz ‘Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler Belli Oldu‘ haberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak Volkmar Denner kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Dünyaca Ünlü Vine Fenomeni Türk Hava Yolları Reklamında Yer Aldı! Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerini gösterdi Yeni PUBG silahı UE81 yakında geliyor Türk YouTuberlar boks maçı yapmayı planlıyorlar!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır