E-Okul çöktü mü? E-Okul sistemine giriş yapma nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Gündem » E-Okul çöktü mü? E-Okul sistemine giriş yapma nasıl yapılır?
E-Okul çöktü mü? E-Okul sistemine giriş yapma nasıl yapılır?

Sömestr tatiline yakın veli bilgilendirme sisteminde her dönem sonuna yakın olduğu gibi E-Okul çöktü duyumlarını alıyoruz. Peki bu durumda E-Okul sistemine giriş nasıl yapılır?

Veli bilgilendirme sisteminde geçtiğimiz yılın ikinci döneminde yaz tatiline kısa zaman kala not bilgileri görünümü öğrencilere kapatılmıştı. E-Okul yaklaşık iki haftadır not bilgisi ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere bütün öğrencilere kapalı durumdaydı. Geçen yıl yaşananlar bu yıl yaşanmayacak. Önceki yılın ikinci döneminde yaşananlar bu dönemde yaşanmayacağı söylenebilir. Ancak her dönem tekrarlanan bir sorun ise “E Okul çökme” durumu yaşaması.

E-Okul neden çöktü?

Veli bilgilendirme sisteminin yıllardır yaşadığı geleneksel çökme sorunun arkasında ilgisizlik yatıyor denebilir. Yıllardan bu yana Milli Eğitim Bakanlığı‘nın sitesine bağlı subdomain olarak yer alıyor. Normal günlerdeki trafiği kaldırsa da tatili yakın süreçteki yoğun trafiği kontrol altına alabilecek bir sunucuya sahip değil. Kısacası Veli Bilgilendirme Sistemi tatile yakın süreçte sunucuları yoğun trafiğe karşı yeteri kadar iyi değil.

E-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır?

Veli Bilgilendirme Sistemi tatile yakın süreçte sunucuları yoğun trafiğe karşı yeteri kadar iyi değil. Bunun sonucunda karne haftasında gün içerisinde veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak neredeyse imkansız. Ancak E Okul üzerindeki yoğun trafik sabah 8 ile gece 12.30 arası yaşanıyor. Yani 12.30 ile 7.59 arası veli bilgilendirme sistemine daha rahat girebilirsiniz. Bu yoğunluk genellikle karne gününe 2-3 gün kala yaşanmakta.


E-Okul çöktü mü? E-Okul sistemine giriş yapma nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bosch, Termoteknoloji İnovasyon Merkezi Açtı OnePlus Cihazlarında Öğrencilere Özel İndirim Uygulanıyor Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı Google şarkı sözleri konusunda yüzlerce veri ihlali yaptığı ortaya çıktı Müjde! Enpara kredi kartı çıkarıyor En çok kullanılan iOS versiyonları listesi açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır