E Okul çöktü mü? E Okul’a neden giriş yapılmıyor?

Ana Sayfa » Gündem » E Okul çöktü mü? E Okul’a neden giriş yapılmıyor?
E Okul çöktü mü? E Okul’a neden giriş yapılmıyor?

E Okul yarıyıl döneminin bitmesine yakın yoğunluktan dolayı tekrardan çöküş yaşadı.

İlköğretim, ortaöğretim ve lise dönemindeki öğrencilerin karne durumuna, devamsızlığına, nakil işlemleri gibi birçok veriye ulaştığı E Okul veli bilgilendirme platformu yine her zamanki gibi tekrardan çöktü. Çöküşün nedeni tam olarak yetkililer tarafından açıklanmasa da her dönemin bitişine doğru gerçekleşen yavaşlamalar ve ardından girişlerin yapılamaması normal bir durum olarak karşılayabiliriz. Artık bir gelenek haline gelen dönem sonu çöküşlerin önüne geçilememesiyle birlikte öğretmenlerin bu süreçte not girmesini de engellemekte.

E Okul neden çöktü? E Okul’a neden giriş yapılmıyor?

Veli bilgilendirme sistemine mobilden girmek isteyen kişiler çok yavaş olsa da girebilmekte ancak site versiyonunda büyük sıkıntılar yaşandığı görülüyor. Çöküşün nedenini tam olarak okulun dönem tatiline girmeden önce birçok kişinin karnelerine gözden geçirmek istemesi üzerine büyük bir yoğunluk oluşturması veli bilgilendirme sisteminin sunucularını yavaşlatıyor. Bu nedenle her dönem sonuna yakın girişlerde büyük sorunlar ortaya çıkmakta ve binlerce kişi sisteme giriş yapamamakta. Bu sorun en çokta öğretmenleri etkilemesiyle birlikte not girişlerinin aksamasına da büyük sorun çıkartıyor.

Geçtiğimiz dönem, doğrusu geçen yılki eğitim yıl döneminin bitişine yakın veli bilgilendirme sisteminde not bölümünün öğrencilere katıldığını görmüştük. Ardından hacklenme gibi bir çok spekülasyonlar ortaya çıkmıştı. Ancak bu durumun öğretmenlerin oluşan yoğunluktan not girişini engellemesine sebep oluyordu. Bu nedenle notların öğrencilere görünümü kapatılarak öğretmenlerin rahatça not girişi sağlanmıştı.

İlginizi Çekebilir :  Türkiye'nin İlk Yazılım Teknoloji Lisesi: Kozmos Lisesi

E Okul çöktü mü? E Okul’a neden giriş yapılmıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Edge, iOS ve Android için duyuruldu Huawei işlemci satışını durdurma kararı aldı Popup Reklam Kullanan Siteler Cezalandırılacak BTKariyer Günleri katılımcılarını bekliyor Facebook’a Live Audio Özelliği Geliyor iPhone X, Güney Kore’de rekor satış gerçekleştirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır