E Okul sistemi ne zaman kapanacak? VBS Not girişi ne zaman kapanacak?

Ana Sayfa » Gündem » E Okul sistemi ne zaman kapanacak? VBS Not girişi ne zaman kapanacak?
E Okul sistemi ne zaman kapanacak? VBS Not girişi ne zaman kapanacak?

Sömestr tatiline sayılı günler kala milyonlarca öğrencinin aklını kurcalayan sorulardan bazıları E Okul sistemi ne zaman kapanacağı ve VBS Not girişi ne zaman kapanacağı oldu.

Öğrenciler teşekkür belgesi veya taktir belgesini küsuratlı puanla kaçırmamak adına son iki hafta not girişlerini iyi takip etmekte. Eğer küsuratlı puanlarla kaçırıyorsa öğretmenlerinin yolunu tutmakta. Etik bir durum olmasa dair birçok öğrenci bu tür durumlarda öğretmenleriyle özel olarak konuşmakta. Ancak birçoğu bilse de bir kısmının bilmediği iki husus yer almakta. Bunlardan ilki öğretmenlerine daha erkenden bu durumu konuşmaları gerektiği. Çünkü E Okul not girişi bir tarihten sonra branş öğretmenlerine kapanıyor. Ancak öğretmen veli bilgilendirme sisteminde yaşadığı yoğunluktan veya başka sebepten dolayı not girişini sağlayamadığı durumlarda okulun müdür yardımcısının yönetim bilgi sistemi hesabı kullanılarak gerekli işlemler tamamlanabiliyor. Veli bilgilendirme sistemine karne gününe 1-2 gün kala karne ve belge basım nedeniyle not girişi sonlanıyor.

VBS Not girişi ne zaman kapanacak?

E Okul not girişi bir tarihten sonra branş öğretmenlerine kapanıyor. Ancak öğretmen veli bilgilendirme sisteminde yaşadığı yoğunluktan veya başka sebepten dolayı not girişini sağlayamadığı durumlarda okulun müdür yardımcısının yönetim bilgi sistemi hesabı kullanılarak gerekli işlemler tamamlanabiliyor. Bunun için öğretmenlerin stabil olmasa da 13 Ocak Pazar günü not girişlerini tamamlamasında fayda var.

E Okul sistemi ne zaman kapanacak?

Veli bilgilendirme sistemine karne gününe 1-2 gün kala karne ve belge basım nedeniyle not girişi sonlanıyor. Bunun dışında öğrenciler yoğun trafik dışında herhangi bir engelleme olmadan notlarını ve diğer bilgilerini rahatlıkla görüntüleyebilir.

E Okul veli bilgilendirme sistemini giriş nasıl yapılır?

Veli bilgilendirme sistemi oluşturulduğundan bu yana veli, öğrenci ve öğretmen için büyük kolaylık sağlamakta. Öğrenci notlarını kolay bir şekilde takibini sağlarken öğretmen ise herhangi bir sıkıntı yaşamadan bütün öğrencilerin notlarını düzenli bir şekilde girebiliyor. Veli ise öğrencisini rahat bir şekilde not takibini yaparken devamsızlık bilgilerini de inceleyebiliyor. Hatta veliler açısında avantajlı hale gelen 8383 MEB Mobil Bilgi Servisi ile çok daha hızlı bir şekilde devamsızlık ve not takibi sağlanır duruma getirildi.

E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak isteyenler ilk olarak “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmalı. Daha sonrasında sağ tarafta yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde girmesi gerekli. Resimdeki rakam, öğrenci T.C kimlik numarası ve okul numarasını yazdıktan sonra “Giriş” butonuna basarak siteme giriş sağlayabilir. Eğer bilgileri eksik girerseniz girişi sağlayamazsınız. Sistemde devamsızlık bilgileri, not bilgileri, aldığı belgeler, bir önceki yılların not bilgileri gibi birçok bilgiye veli bilgilendirme sistemiyle erişebilirsiniz.


E Okul sistemi ne zaman kapanacak? VBS Not girişi ne zaman kapanacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Star Wars: The Last Jedi’a Ait Posterler Ortaya Çıktı Huawei, uluslararası akıllı telefon sevkiyatlarını askıya alabilir Apple Hollywood Sektörüne Giriş Yapıyor GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı! IPhone 8’in Arka Kasasının Görüntüleri Sosyal Medyaya Sızdırıldı Indiana Jones 5 çekimleri gelecek yıl başlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır