E3 2018 etkinliğinde neler duyurulacak?

Ana Sayfa » Spor - Oyun » E3 2018 etkinliğinde neler duyurulacak?
E3 2018 etkinliğinde neler duyurulacak?

Gelecek ay gerçekleştirilecek olan, bazılarımızı heyecanlandıran E3 2018 etkinliğine doğru yavaş yavaş adım atıyoruz. Bu içerikte E3 2018 ne zaman gerçekleştirilecek? E3 2018 etkinliğinde neler duyurulacak? E3 2018 basın toplantıları, biletleri ve daha fazla bilgiye bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Haziran 2018 tarihinde oyun severler, teknoloji tutkunlar ve daha nice insanı ilgilendirecek önemli bir etkinliğin yenisine imza atılacak. Yılın en büyük oyun kongresi, 1995 yılından bu yana sürekliliğini devam ettirirken dünyanın dört bir yanından gelen üreticilerin, geliştiricilerin ve yayıncıların, yeni gelen oyunlardan en yeni oyun aksesuarlarına kadar en son ürünleri sergilemelerini sağlıyor. Bu yıl için önemli olacak avantaj ise geçen yıl alınan karar doğrultusunda piyasaya sürülmeyi bekleyen oyunları sıradan oyunculara oynama hakkı verildi.

Öz tutarsak bu yılın Haziran ayına hızla yaklaşırken, bu konu içerisinde etkinliğin ana hatlarıyla birlikte tarihler, konferanslar, tanıtım sıraları, bilet satışları gibi ilgili merak edilen konuları burada özetledik.

E3 2018 NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Çoğu E3 konferansında olduğu gibi, E3 2018, 12-14 Haziran 2018 tarihlerinde üç gün sürecek. Belirli açılış saatleri henüz açıklanmamış olsa da, E3 2017 ile aynı olacağını varsayalım. Eğer durum buysa, aşağıdaki açılış sürelerini bekleyebiliriz:

12 Haziran 2018 (Salı): 11.00-17.00
13 Haziran 2018 (Çarşamba): 09.00-18.00
14 Haziran 2018 (Perşembe): 09.00-18.00

Gösterinin kendisi üç gün sürerken, oyun geliştiricileri ve yayıncılar, gösteri başlamadan önce kendi basın toplantılarına ev sahipliği yapmaya eğilimliler. Bu, Nintendo ve Sony‘nin son oyunları, oyunculara izin vermeden ve etkinlik sırasında elele geçmeden önce en yeni oyunları oynama şansı veriyor. Bu sayede etkinlik sırasında ortaya çıkabilecek fazla yoğunluktan kurtulabilir. EA’nın E3 planlarını merak ediyorsanız, daha önce olduğu gibi, şirketin kendi EA özel konferansını E3 18 ile aynı anda sunacağını düşünüyoruz.

KATILMAK İÇİN BİLET SATIN ALABİLİR MİYİM?

E3 2017‘de ilk kez olduğu gibi, dünyanın dört bir yanından gelen oyun meraklıları, E3 2018‘de gösteri katını gezebilecek. Yapımı aylar, hatta yıllar süren oyunlara daha piyasaya sürülmeden el atma şansı yakalayacaklar. Oyuncular için yılın en büyük etkinliği ve tek bir çatı altında birçok duyuru gibi benzeri imkanlarla bilgi edinebilecekler.

İyi haber şu ki, bir hayran olarak gitmeyi planlıyorsanız, şu anda E3 Expo web sitesine gidebilir ve üç gün boyunca etkinliğe erişim izni veren bir Oyuncu Kartı alabilirsiniz. Kötü haber ise 249 dolarlık bir fiyatla oldukça pahalı. Diğer bir kötü yanı ise etkinlikte sabahları sadece endüstriye ve basına öğleden sonraları yalnızca size giriş imkanı verilir. Ancak avantajlı bir yön söylenecek olunursa ilk geldikleri, ilk kez sunulduğu ve yalnızca sınırlı sayıda oyun şifresi bulunduğundan, erken rezervasyon iyi seçim olabilir.

E3 2018 ETKİNLİK PROGRAMI

Etkinlik hakkında ana bilgilerden biraz uzak durursak en önemli kısım olarak markaların burada ürünlerini tanıtması seçilebilir. Etkinliğin amacı gereği markalar ürünlerini oyunseverlere, basına daha önceden tanıtarak ilgi uyandırmak. Doğrulanmış tüm katılımcıları burada listeleyeceğiz. Ancak bazı şirketler henüz bir bilgi onaylamadığından ve  spekülatif bilgi verme konusunda ılımlı olmadığımızdan kesin olmayan bilgileri henüz sunmayacağız.

Ubisoft

Ubisoft sadece E3 2018‘de olduğunu doğrulamadı, aynı zamanda resmi E3 2018 konferansıyla ilgili ayrıntıları doğruladı. Konferans, 11 Haziran 2018’de saat 23.00’de Orpheum Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Ubisoft‘un oyunlarının tanıtımı ve oyuncularının deneyimi sonrası kutlamalarından oluşan bir canlı gösteriden oluşuyor. Şu anda çok fazla bilgi mevcut değil, ancak Ubisoft önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı açıklayacağını söyledi. Şirket bu yılki etkinlikte Beyond Good and Evil, 2 For Honor, Skull & Bones, Starlink: Battle for Atlas, Tom Clancy’s The Division 2, Transference oyunlarını tanıtacağını doğruladı.

Nintendo

E3 2018‘de Splatoon 2 World Championships yarı finallerine ev sahipliği yapmanın yanı sıra Nintendo, 2018’de Switch’e gelen en iyi oyunlardan bazılarını sergileyen bir “video sunumu” düzenleyeceğini duyurdu. Diğer isimlerin yanında çok beklenen Super Smash Bros tanıtacak. Şirketin programı 12 Haziran 2018 Salı günü saat 19.00’de başlayacak. Daha sonra, konferansın ardından, Nintendo Treehouse: Live, E3 2018’de, üç günlük canlı oyun, geliştirici röportajları ve gelecek oyunlara daha iyi bir bakış sağlayacak. Sunumu YouTube veya E3 temalı Nintendo sitesi aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Microsoft

Şirket bu yılki etkinlikteki varlığını onayladı. Şirket, 10 Haziran 2018 Pazar günü saat 23.00’de bir basın toplantısı düzenleyerek haftaya başlıyor ve “daha önce duyurulan oyunlara derinlemesine bakış, 2018 ve sonrasında duyurulan oyunlarımız için römorklar” sözü veriyor. Şirketin hangi başlıkları görmeyi beklememiz gerektiği konusunda durmasa da, Microsoft‘un yıllardır alay ettiği bir başlık olan Crackdown 3 ile ilgili bir güncelleme yapacağımızı varsayabiliriz.

Sony

Sony, yakın tarihli bir PlayStation blog yazısında onaylandığı gibi E3 2018‘de bir sunumu onaylayan en yeni yayıncı. Ancak, neyi beklemediğini açıklayan diğer yayıncılardan farklı olarak Sony, sunumu sırasında göreceğimiz bir oyun listesi hazırladı ve harika görünüyor. Bu sene daha sonra yayınlanmadan önce sadece Spider-Man‘dan değil, aynı zamanda The Last of Us 2‘den, Ghosts of Tshushima‘dan ve büyük ölçüde beklenen Death Stranding‘den de güncellemeleri görmeyi bekliyoruz. Basın toplantısı 12 Haziran Salı günü saat 22.00’de gerçekleştirilecek.


E3 2018 etkinliğinde neler duyurulacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snapchat’ten Kameralı Güneş Gözlüğü: Spectacles YouTube Go Türkiye’de kullanıma açılıyor Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı YAZGİG’17 İçin Kayıtlar Başlıyor YouTube Video Geçişlerinde Yeni Dönem Wikipedia, Türkiye’nin Verdiği Karara İtiraz Etti!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır