Elon Musk Mars’dan Snapchat atılabileceğini söyledi

Ana Sayfa » Gündem » Elon Musk Mars’dan Snapchat atılabileceğini söyledi
Elon Musk Mars’dan Snapchat atılabileceğini söyledi

Elon Musk, Cumartesi günü Reddit üzerinden gerçekleştirmiş olduğu soru sorma etkinliğinde Mars‘dan Snapchat atılabileceğini söyledi

SpaceX ve Tesla kurucusu Musk, geçtiğimiz Cumartesi günü Reddit üzerinden Ask Any Anything (AMA) oturumunda Mars’ın kolonileştirilmesine ilişkin planlarını açıkladı. Bu konuşma içerisinde sorulan sorulara yanıt olarak Mars’da internet kullanımı üzerine düşüncelerini de paylaştı. SpaceX ve Tesla kurucusu yanıta geçmeden önce ilk olarak olaya mizahi yönden girerek  önce onları “nerd” olarak adlandırdı. Daha sonrasında gezegenler yeterince yakın olursa, basit web iletişiminin mümkün olabileceğini söyledi.

Elon Musk Mars’dan Snapchat atılabileceğini söyledi

Enerjinin üç ışık dakikasına (34 milyon mil) yakın olduğu halde, Dünya ve Mars arasındaki mesafe daha ileri yaklaşımda 22 ışık dakikadan (246 milyon mil) fazla olduğunu belirtti. Musk, bu minimum mesafede Mars‘taki internet kullanıcıları, “eğer bu gelecekte bir şeyse” Snapchat görüntüleri gibi dünyaya basit web mesajları gönderebilirler. Tabi şuan ki teknoloji ile olabileceği belli değil.

Elon Musk neyi hedefliyor?

Güney Afrika doğumlu milyarderi, uzay aracı SpaceX‘in son teaser videolarında görülen fütüristik şehirlere doğru ilerlemek yerine insan yaşamının Mars’ta yaşamak için gerekli olan temel alt yapıyı geliştirmeye odaklandığını da sözlerine ekledi. “Amacımız sizi oraya götürmek ve itici yakıt üretiminin temel altyapısını sağlamak ve hayatta kalmanın sağlanması” dedi. “Mars’ta diğer birçok şirket ve milyonlarca insan tarafından büyük miktarda sanayi kurulması gerekecek.”

SpaceX ayrıca, “gelecek birkaç yıl” içinde yeryüzünde, BFR olarak adlandırılan gezegenlerarası uzay gemisinin test uçuşlarına başlayacak. Daha önceki teslerdede Dünya atmosferine birkaç yüz kilometre kapsamında yörünge içerisinde denemeler gerçekleştirilmişti. Birçok sorun yaşansa da şirket son denemelerinde yüzü güldü.


Elon Musk Mars’dan Snapchat atılabileceğini söyledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IPhone 8’in Arka Kasasının Görüntüleri Sosyal Medyaya Sızdırıldı Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Müebbet Hapsine Çarptırıldı Google Duo 100 Milyon İndirmeye Ulaştı! Facebook Canlı Yayın Özelliği Bilgisayarlara da Geldi Youtube’dan Mesaj Satın Alma Özelliği Geliyor Google Maps’e Harika Güncelleme!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır