Elon Musk Yapay Zekanın Kuzey Kore’den Daha Riskli Olduğunu Bildirdi

Ana Sayfa » Gündem » Elon Musk Yapay Zekanın Kuzey Kore’den Daha Riskli Olduğunu Bildirdi
Elon Musk Yapay Zekanın Kuzey Kore’den Daha Riskli Olduğunu Bildirdi

Elon Musk, yapay zeka teknolojisinin Kuzey Kore’den çok daha riskli olduğunu dile getiriyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su, Dota 2 online multiplayer savaş oyununun profesyonel oyuncuları üzerine Musk liderliğindeki yapay zeka gelişiminin zaferini takiben tekrardan endişesini belirtti. Musk, yapay zekanın gelişiminde endişe duyduğunu Twitter hesabından bildirdi.

Elon Musk, 2014 yılından bu yana yapay zekanın tehlikeleri üzerine uyarmakta

Musk, yapay zekanın potansiyel olarak uluslararası gelişmelerden en tehlikeli unsurlardan biri olabileceğini ilk defa söylemedi. Ekim 2014’te, insanlığın “en büyük varoluşsal tehdidi” olarak gördüğünü belirtti. OpenAI da dahil olmak üzere yapay zeka girişimlerine ve kuruluşlarına “neler olup bittiğine dikkat etmem” sözünü birkaç kez tekrarladı. Musk, daha önce direkt olarak Rhode Island Providence’deki yıllık ulusal toplantılarında ABD yetkililerine bunu düzenleme talebinde bulundu.

 

Araba, uçak, yiyecek, uyuşturucu gibi şeylerin düzenlendiği gibi yapay zekanın da düzenlenmesi yani kontrol altına alınmasını belirtmek istedi. Bu paylaşımlar, Facebook‘un CEO’su Mark Zuckerberg ile yapay zekanın tehlikeleri üzerine kamuoyunun haberini verdikten sonra geldi.


Elon Musk Yapay Zekanın Kuzey Kore’den Daha Riskli Olduğunu Bildirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Far Cry 5, Steam üzerinde bazı ülkelerden kaldırıldı Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor Rus Twitter hesapları İngiltere’nin AB üyeliğini etkiledi Bitlis’te Köy Korularına Drone İle Tatlı İkramı Kalbi Olan Robot : Pepper Nissan Yelken Takımı denize çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır