En çok arızalanan telefon modelleri ortaya çıktı! işte o liste!

Ana Sayfa » Teknoloji » En çok arızalanan telefon modelleri ortaya çıktı! işte o liste!
En çok arızalanan telefon modelleri ortaya çıktı! işte o liste!

Veri güvenliği şirketi Blancco tarafından yayınlanan en son cihaz onarım ve güvenliği raporu, en çok arızalanan telefon modellerini ortaya koyuyor.

Aldığımız ilk telefonlar için genel sorunumuz; o cihaza dair tavsiye ve dezavantajları araştırmadan, kullanıcı yorumlarına bakmadan satın almak. En önemlisi o telefon modelinin yapacağımız işlemler uygun olup olmadığını araştırmamız. Aslında birçok bilinçli teknoloji kullanıcıları bu kötü deneyim sonrasında yeni telefonuna bir adım gerideyken gerekli araştırmaları yapma bilincini elde ettiği görülüyor. Ancak bu bilinci elde edemeyen bilinçsiz teknoloji kullanıcıları o cihaza ait reklama, görünüşüne aldanıyor. Ve en önemli sorun olarak: “Bu cihazlar yapmak istediklerim ne olacak?” sorusunu yanıtsız bırakıyorlar. Ancak bu içeriği okuyacak okurlar için yeni bir telefon alışında veya tavsiyesinde en çok sorunlu telefon modelleri için ön bilgiye sahip olabilecek.

işte en çok arızalanan telefon modelleri listesi!

Blancco telefon modelleri üzerindeki en son araştırması geçen yılın 4.çeyreğine ait olup bu yılki modeller üzerindeki değerlendirmelerini de 4.çeyreğe ayıracağını düşünebiliriz. Çünkü bir yıl içerisinde pazara sunulan telefon modelleri içerisinde her çeyrekte güncellenmesi zor olacaktır. Sonuç olarak yılın son çeyreğinde bu tür araştırmayı tamamlamak daha objektif ve düzgün sonuçlar elde etmeye yarayacağını düşünmeliyiz.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinin verilerini incelediğimizde aslında bazı modeller bizleri oldukça şaşırttı.  Araştırma şirketinin yapmış olduğu araştırma 2017 yılı sonunu kapsayan modelleri ele alması aslında çok iyi bir gözlem. Ancak cihaz onarım ve güvenliği açısından yapılan bu gözlem beklediğimiz bazı modeller için düşüncelerimizi değiştirdi. Xiaomi‘nin yapmış olduğu fiyat performansı bizi şaşırtıyor, hem donanım hemde fiyat bakımından güvendiğimiz bir marka. Ancak liste içerisinde Xiaomi Redmi 4 ve Xiaomi Redmi Y1 modellerinin yer alması bu iki model adına kötü bir leke bırakacak. Ancak markanın diğer trend modellerinin yer almaması, en iyi modellerinin satışını koruyacak gibi.

En çok arıza yapan telefon modelleri listesi

Samsung’un bazı telefon modelleri en çok arızalanan telefon modelleri listesini esir almış

Aslında listede Xiaomi‘den daha çok dikkat çeken bir marka yer alıyor. Grafik, toplamda en çok arızalanan 10 telefon modelini kapsıyor. Ancak o kadar dikkat çekici ki, listenin yarısı Samsung markasına armağan edilmiş gibi. Dikkatlice bakarsak Samsung‘ın son amiral gemilerinde onarım ve güvenlik açısından problemli olduğu görülebilir.


En çok arızalanan telefon modelleri ortaya çıktı! işte o liste! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Sahte Haberlere Karşı Kolları Sıvadı Apple ve Amazon James Bond’un Haklarını Alabilir Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı Microsoft Windows 7 desteği resmi olarak sonlandırıldı YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor! Apple, iCloud Etkinleştirme Kilidi Aracını Web Sitesinden Kaldırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır