Şuana Dek En Çok Dinlenen Şarkı Değişti: Artık Despacito

Ana Sayfa » Gündem » Şuana Dek En Çok Dinlenen Şarkı Değişti: Artık Despacito
Şuana Dek En Çok Dinlenen Şarkı Değişti: Artık Despacito

Şu sıralarda birçok kişinin diline dolanan şarkı 7 ayda dijital ortamda en çok dinlenen şarkı oldu.

Geçtiğimiz yakın tarihte YouTube‘da en çok görüntülenme alan video değişerek “Wiz Khalifa – See You Again” videosu olmuştu. Fakat birkaç ay kalmadan tahtın İspanyolca bir şarkının ele geçireceği kesin.

Tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı: Despacito

Despacito adlı şarkı YouTube, Spotify gibi ortamlarda toplamda 4,6 milyar dinlenme alarak tüm zamanın dijital ortamında olmak üzere en çok dinlenen şarkı unvanına sahip oldu. Şarkı 4 dakika 42 saniye olmasıyla birlikte YouTube ortamında çok hızlı bir yükseliş gösterdi. Hatta bu yükseliş YouTube için tüm zamanın en hızlı yükselişi de denebilir. Sadece 7 ay içerisinde şuan bile 2 milyar 679 milyon görüntülemenin üzerine çıkmış durumda.

Şarkı 35 ülkede liste başıyla olmakla birlikte Latin Amerika ve Avrupa’da çok tanınıyor. Bunun nedeni basit olarak İspanyolca Latin Amerika’nın en altın dili. Ayrıca şarkının yapımcısı Luis Fonsi, İngilizce şarkılarının hakim olduğu dönemde İspanyolca bir şarkının en çok dinlenen şarkı olması, kendi başarısı olduğu kadar Universal’ın da büyük bir başarısı olduğunu belirtti.


Şuana Dek En Çok Dinlenen Şarkı Değişti: Artık Despacito - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter bu yıl terörle mücadelede 300.000 hesabı askıya aldı Vietnam, Bitcoin’i Geçerli Para Birimi Olarak Tanıyacak BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli! Gayri Resmi Hesap El Bab’da bir gün geçirdi Pac-Man’ın Babası Hayatını Kaybetti GameX 2017 Hakkında Detaylar Yayınlandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır