En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018

Ana Sayfa » Yazılım » En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018
En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018

Kripto para kazanmaya karar verdiyseniz ve kendi Bitcoin madenciliği için uygun donanımı satın aldıysanız, bir sonraki adımınız madencilik ‘havuzuna’ bağlanmaktır. Bunun için en iyi kripto para madenciliği yazılımları arasından bir tanesini seçmeniz birçok avantaj sağlayacaktır.

Kripto madenciliğinizi yönetmenize yardımcı olacak birkaç program bulunmakta. Bu kılavuzda en iyi kripto para madenciliği yazılımları arasından beşi araştırılarak bir araya getirildi. Deneyimli bir bilgisayar kullanıcısıysanız, özgür Linux işletim sistemini kurmayı ve CGminer gibi salt metin programlarından birini kullanmayı tercih edebilirsiniz. İşleri basit tutmayı ve Windows 10‘da çalışmayı tercih ederseniz, MultiMiner gibi yazılımlar daha uygun olacaktır

En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018;

Başlamadan önce, bir madencilik programının kendi cihazınızla veya işletim sisteminizle çalışacağından emin olmak istiyorsanız, Bitcoin Wiki çok yararlı bir listeye sahiptir. Bunun için kendinize uygun en iyi kripto para madenciliği yazılımları arasından bir seçim yapmanız en iyisi oalcaktır.

1. CGMiner

CGMiner hakkında detaylar

CGMiner altı yıldan fazla bir süredir C dili ile kodlanmıştır, yani neredeyse tüm işletim sistemleriyle uyumludur. Basit bir komut satırı arayüzü üzerinden çalışır ve birden fazla madencilik havuzu ve aygıtı destekler. Öncelikle donanım madenciliği cihazlarıyla birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış ancak makinenize bağlı herhangi bir GPU’dan da yararlanabilirsiniz.

İlk çalıştırıldığında, CGMiner maden havuzunuz için URL’yi, kullanıcı adını ve şifresini (gerekirse) girmenizi ister ve otomatik olarak bir ASIC aygıtı gibi bağladığınız tüm donanımları algılar.

Komut satırı aracılığıyla CGMiner ile çalışmanız gerekmesine rağmen, düzen oldukça kolay: madencilik aygıtları en üstte listeleniyor ve ayarlarınızı değiştirmek için basit klavye komutlarını kullanabilirsiniz (örn. Ayrıntılı modu etkinleştirmek veya yeni donanım algılamak için) .

Ancak bazı testlerde CGMiner 4.9.2‘yi Windows 10’da, Windows Defender ve virüsten koruma yazılımımızın indirmeyi engellemeye çalıştığını tespit ettiği görülüyor. Bunun nedeni, bilgisayar korsanlarının bu programın kendi sürümlerini kullanması CGMiner’i başkalarının makinesine kendi çıkarları için kurmaları için gizlice yükleyebiliyor olabilir. Sisteminizi, isterseniz CGMiner için bir istisna oluşturacak şekilde yapılandırabilir veya Linux sürümünü kullanabilirsiniz.

2. Bitminter

Bitminter hakkında detaylar

Bitminter Mining Pool, 2011 yılından beri varlığını sürdürüyor ve orada en uzun süren ve en güvenilir hizmetlerden biri olarak, yapımcısı Geir Hansen‘in de mükemmel bir madenci denebilir. Bitminter istemcisi son derece net bir grafik arayüze sahiptir ve GPU’lar ve harici ASIC cihazlarıyla eşit derecede çalışabilir. Soldaki basit bir arama, hashratınızı MH/s’de gösterir. Gelişmenizi, istediğiniz zaman, sunucunun kabul ettiği/reddettiği çalışma belgelerinin sayısı ve çalışma saati gibi hayati bilgileri içeren “İstatistikler” bölümünü inceleyebilirsiniz. Bu değerleri istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. Bitminter istemcisinin pencerenin alt kısmında, örneğin bir aygıt bağlandığında veya bir madencilik havuzuna başarıyla bağlandığında olduğu gibi güncellemeleri sağlayan bir metin konsolu da vardır.

Yazılım, yalnızca Bitminter maden havuzunda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu, web sitesi aracılığıyla bir hesap oluşturmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, Bitminter‘in sunucularının (ABD ve Avrupa) bulunduğu yerden ve şirketin maden hakkını paylaşma biçiminden memnun olmanız gerekir.

3. BFGMiner

BFGMiner hakkında detaylar

BFGMiner yukarıda belirtilen CGMiner‘e dayalıdır, ancak ASIC madencilik donanımı için özel olarak tasarlanmıştır. İstemci ayrıca FPGA (Field-Programmable Gate Array) aygıtlarıyla uyumludur ve bazı ekran kartlarıyla çalışacak şekilde yapılandırılabilir. Ancak bunlar arasından kar elde etmek mümkün değildir.

BFGMiner‘in dar bir odağı olduğundan, aşırı hızaşırtma ve uzaktaki bir arayüz kullanma gibi madencilik cihazlarıyla bağlantı kurmanıza izin verecek daha fazla özelliklere sahiptir. Ayrıca çoğu cihazın sıcaklığını izler ve birden fazla madencilik havuzuna bağlanabilir. Dahası, BFGMiner ulaşılamaz havuzlara bağlanmayı bırakacak ve siz değerli sistem kaynaklarını koruyacaktır. Arabirim metin tabanlı ancak CGminer‘de olduğu gibi seçenekler çok açık bir şekilde düzenlendi. Havuzları izleme, cihazları tanımlama ve ilave özellikleri kullanma gibi görevleri yerine getirmek için kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca BFGminer, ücretsiz Minera işletim sisteminin bir parçası olarak bir Raspberry Pi‘ye de kurulabilir.

4. MultiMiner

BFGMiner gibi birçok güçlü özelliklere sahip ama aynı zamanda yeni başlayanlar için çok daha iyi seçim. Multiminer‘i ilk kez kurup başlattığınızda, uygulama, potansiyel olarak bilmediğiniz terimleri açıklamak için yararlı ipuçlarını kullanarak havuz bilgilerinizi girme süreci boyunca size rehberlik edecektir. Kurulum tamamlandıktan sonra, MultiMiner otomatik olarak madencilik cihazlarını tarar ve detayları, kullanılan havuz ve ortalama hash gücü gibi yararlı bir tabloda listeler. En önemlisi, müşteri mevcut tahkik donanımınızla birlikte günlük tahmini karınızı da gösterecektir.

İsterseniz, birden fazla havuza bağlanmak için ‘Pools’ sekmelerini kullanabilirsiniz. ‘Strategies’ bölümü, nasıl olmasını istediğinizi seçmeniz için kolay bir yol sağlar. Örneğin, hangisi en kârlı olduğuna göre madeni otomatik olarak seçebilirsiniz.
Kurulum sırasında yazılım geliştiricisi, bu müthiş madencilik yazılımını oluşturduğunuz için teşekkürler iletisiyle karınızın% 1’ini cüzdanınıza göndermenizi ister. Bu tamamen gönüllü olarak yapılır, bunu ‘Perks’ bölümündeki uygulama içinden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

5. EasyMiner

EasyMiner hakkında detaylar

EasyMiner, CGminer ve CPUMiner madencilik programları için frafiksel olarak hizmet ediyor. İlk çalıştırıldığında, EasyMiner, otomatik olarak bir Litecoin cüzdan oluşturmanıza ve hemen özel bir havuzla madenciliğe başlamanızı sağlayan ‘MoneyMaker’ moduna giriyor. Bunun gibi uygun olduğu hallerde, mevcut zorluk hızında fazla kar elde etmesi pek olası değildir. Gösterge tablosunda, madencilik havuzlarını yapılandırmanıza, ağ ayarlarını değiştirmenize ve cüzdanınızı görüntülemenize olanak tanıyan düzgün bir şekilde yerleştirilmiş bir arayüz bulunmaktadır. Antminer gibi ASIC donanımını etkinleştirmek için ayarlar özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu işlem tamamlanmak için ‘Start Mining’ seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

EasyMiner, varsayılan olarak sırasıyla Bitcoin ve Litecoin‘i benimsemek için kullanılan CGminer (cgminer.exe) ve CPUMiner (minerd.exe) ilerlemelerini bildiren bir konsol içerir. Bitcoin ile ilgileniyorsanız, CPUMiner‘i kapatmanın kolay bir yolu olamaz. Windows 10‘daki testleri sırasında Avast Antivirus, hem ana EasyMiner programını hem de CPUMiner‘ı otomatik olarak kaldırdı. Zira kötü niyetli bilgisayar korsanları, bu programların kendi sürümlerini bir botnet’in bir parçası olarak hemde makinenizden para kazanmak amaçlı kullanabiliyor. EasyMiner ile ilgileniyorsanız ancak antivirüs uyarılarıyla uğraşmak istemiyorsanız, program Ubuntu Linux‘da Wine kullanarak çalışacaktır

 

http://www.techradar.com/news/the-best-cryptocurrency-mining-software-2018


En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzay Ülkesi Asgardia için Başvuru Nasıl Yapılır? Windows 10 BIOS ayarlarına nasıl girilir? Yapay tatlandırıcılar hakkında yanlış bilinen 4 bilgi Samsung’dan AirPods’a Karşı Yeni Rakip : IconX Dailymotion Hacklendi! Galaxy S8, MWC 2017’de Yer Almayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır