v Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler Belli Oldu

Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler 2019

Ana Sayfa » Sinema » Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler 2019
Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler 2019

Türkiye‘de 2019 yılında en çok izlenen yabancı diziler belli oldu.

Son yıllarda ücretli kanallarla birlikte internet ortamında bir çok etkenle birlikte Türkiye‘de yabancı dizi izlenme oranları iyice tavan yapmış durumda. Hatta sosyal medyada, özellikle Facebook üzerinde hayran sayfaları ve grupları görebiliyoruz bu demek oluyor ki, bir çok dizinin büyük bir hayran kitlesi olduğunu görebiliyoruz. Diziler sezonlara göre izlenen değişikliği gösterdiği için sabit bir tablo göremeyiz bu nedenle bu veriler 2017-2018 yılına ait internet üzerindeki aramalara göre yapılmış olarak en yakın sonuç diyebiliriz.

1- Game of Thrones

game of thrones

Dizi başladığından bu yana dünya genelinde ve Türkiye’de çok beğenilmiş ve halada büyük aktif kitlesi olmaya devam ederken bu durum istatistiklere de yansımış durumda. Game of Thrones istatistiklere göre Türkiye’de 6 Milyon 600 bin kere, dünyada ise 90 milyon kere aranmış.

2- The Walking Dead

the walking dead

Bir aralar kitlesi azalmış olsa da son zamanlarda kitlesini toplamış, hatta Türkiye’deki kitlesine bakılırsa sosyal medyadan hayran sayfaları ve kapalı gruplarda görüleceği gibi ne kadar Türk takipçisi olduğu açıkça ortada. Hatta 7.sezonun başlangıcı izlenme rekorları kırmış ve 7.sezon 1.bölüm için dizi oyuncularının bile Negan tarafından farklı bölümler çekilerek teker teker öldürtülmüş ve dışarıya hiç bir spolier kaçmayarak merak uyandırmıştı. The Walking Dead istatistiklere göre ülkemizde 4 milyon 400 bin, dünyada ise 73 milyon arama gerçekleştirilmiş.

3- Teen Wolf

teen wolf

Diğer ülkelere bakılırsa ülkemizde çok izlendiği görülen, fakat dünya ile ülkemizdeki istatistiklere bakılırsa dünya genelinde fazla ilgi duyulmamış denebilir. Teen Wolf istatistiklere göre ülkemizde 4 milyon, dünyada 38 milyon arama gerçekleştirilmiş. Orantılara bakılırsa dizinin en çok izleyen ülkelerinin en başlarında denebilir.

4- The Flash

the flash

Kısa sürede büyük başarı elde eden dizi, 2015 yıllarının başlarında çıkmasına rağmen kısa sürede harika bir kitleye sahibi olmuş. The Flash istatistiklere göre ülkemizde 2 milyon 500 bin, dünyada 32 milyon arama gerçekleştirilmiş.

5- Arrow

arrow

Son zamanlarda ülkemizde yavaş yavaş kitle kaybederken, popülerliği de gittikçe düşüyor denebilir. Dünya listesinde 3.sırada yer almasına rağmen geçtiğimiz yılların istatistiklerine göre büyük düşüş yaşıyor. Dizi istatistiklere göre ülkemizde 2 milyon 200 bin, dünyada 41 milyon arama gerçekleştirilmiş.

Listenin devamı sırasıyla 6.sırada bir zamanlar çok izlenen Supernatural istatistiklere göre ülkemizde 2 milyon 200 bin, dünyada 21 milyon arama gerçekleştirilmiş. 7.sırada dünyala oranla ülkemizde çok izlenen Shameless istatistiklere göre ülkemizde 2 milyon, dünyada 15 milyon arama gerçekleştirilmiş. 8.sırada ise bir dönemler dünya genelinde çok popüler olan fakat final yapmış olan Breaking Bad, final yapmasına rağmen hikayesi ve çok beğenilmesi ve önerilmesinden dolayı hala izleniyor ve istatistiklere göre ülkemizde 1 milyon 800 bin, dünyada ise 23 milyon arama gerçekleştirilmiş. 9.sırada ise sürekli takipçisi olup fakat kitlesi az büyüyen The Vikings istatistiklere göre ülkemizde 1 milyon 200 bin, dünyada 21 milyon arama gerçekleştirilmiş. Listenin 10. ve sonu olan Doctor Who uzun yıllardır ekranlarda kalan ve sezon araları uzun süren bir dizi olduğundan biraz gerilerde kalmış, ülkemizde 820 bin, dünyada ise 18 milyon arama gerçekleştirilmiş.

Listedeki veriler 2017-2018 Google ve iş ortaklarının verilerine göre hazırlanmıştır. Ayrıca daha önceden yazmış olduğumuz, bize göre en iyi diziler “Sıkılmadan İzleyebileceğiniz 5 Yabancı Dizi” konusunu okuyabilirsiniz.


Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler 2019 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Mustafa26 Ocak 2017

Çok başarılı bi yazı olmuş elinize sağlık

Fatih Mehmet Ökçe26 Ocak 2017

İlk 3 diziyi gayet beğeniyorum bende izliyorum flasha hiç bakmadım fakat güzel olduğunu söylüyorlar bi ara bakmayı planlıyorum 🙂

Kaanep26 Ocak 2017

heleki türkler kadar dizi sevdağlısı bir ülke varken bu filmlerin seçilmesi hiç şaşırtıcı bir sonuç olmadı benim için. hele birde türklerin yabancı dizi merakı da mağlum olunca the flash olsun diğer aksiyon filmleri olsun izlenmeden olmazdı.

Levent Keleş26 Ocak 2017

Bizde Türk yapımcılarına seslenmemiz lazım ‘Bırakın komediyi aşkı paraya bakmayın’. Zaten eğer bunalr gibi bir dizi çıkartırlarsa yurtdışından da talep geleceğinden eminim 🙂

nehir30 Ocak 2017

black mirror /siyah ayna yı unutmuşsunuz.

mucfox12 Şubat 2017

ulan birşey bilmiyorsunuz araştırma yapmışssınzız arrow mereye düşüş yaşamız tam tersi 4.sezon bittikten sonra geri dönüş yaptı dizi ve birçok bölğmğ 3 4 milyoın arası i,zleniyor atıyosunuz biryerinizden tutturmaya çalışıyosunuz o dizi bu bir boka yaramayan türk dizilerine 100 milyon basar ayrıca aramalarda rekor sahibi got tuyr ancak got u izlenmede takipte tek zorlayan dizi arrowdur ayrıca supernatural the walking dead breaking bad vampire diereles a kadar bir çok diziye ne farklar atmış bir diziden bahsederken dikkatili araştırın Ayrıca flash ı her halükarda yetişkin geneli genel sıralamada geçiyor arrow yani o istatistiğide çocuk kategorisine göre değerlendirmişssiniz ..

Levent Keleş12 Şubat 2017

Veriler Google’ın 2016’nın aranma verilerine göre yapılmıştır. Bunu yazımızda da belirtmiştik fakat gözlük takmayı unutmuşsunuz diğer konularımızda sizin için karakter boyutunu büyültürüz. Eğer onun dışında hangi kaynağa dayanarak bunu yazdıysan o kaynağı atınız ve bizde inceleyip sizlerden özür dileyelim.

maltepe nakliyat15 Mart 2017

poldark ve peaky blinders izlenmesi gereken en iyi dizilerden biri ..

The Mastermind14 Haziran 2017

Doctor Who favorimdir

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nissan, beyin kontrolü ile araç kullanımı üzerinde çalışıyor Güne Başlamanın En Huzurlu Yolu : Sleep as Anroid Apple Söylenenlere Göre AirPort’unu Piyasadan Çekiyor Akbank Hackathon Kayıtları Başladı! Xiaomi 100 milyar dolar değerinde halka arz için hazırlanıyor 2016’nın En İyi 4K Televizyonları

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır