Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie’yı büyük farkla geçti

Ana Sayfa » Gündem » Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie’yı büyük farkla geçti
Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie’yı büyük farkla geçti

Enes Batur, aylık izlenme istatistiklerinde büyük bir fark ile PewDiePie‘ı geçmeyi başardı.

YouTube sürecinde 5 yıllık geçmişi olan genç YouTuber, 7 yıllık bir yayıncılık serüveni olan PewDiePie‘ı aylık izlenme istatistiklerinde büyük bir fark atarak geçmeyi başardı. Aslında bu başarının en büyük bağlantısı her iki tarafın ters bir orantıyla ilgi göstermesi. Kjellberg büyük bir takipçi kitlesine sahip olmasına rağmen son aylarda bu kitleyi değerlendirme konusunda sorunlar yaşıyor. Daha doğrusu yayıncılığa olan ilgisi önceki yıllara göre büyük bir beceriksizliğin içerisinde.

Enes Batur ve PewDiePie arasındaki izlenme oranındaki büyük dengesizlik neden kaynaklanıyor?

Enes Batur ve PewDiePie Eylül istatiği

İsviçreli yayıncı 2017 yılının başlangıcını baz aldığımızda önceki yıllara iki kat oranla başarısızlık gösterse de hala izlenme konusunda önemli noktada. Fakat abone ile orantıyla bir hayli büyük sorun yaşamakla birlikte Ocak ayından bu yana iki kat düşen izlenme sayısı ile büyük hakimiyetsizlik yaşıyor. Ayrıca bu ay olan düşüşü ile diğer ayların izlenme oranları uçuk bir seviyeye ulaşmış. Eğer tatile gitmiş olsaydı her gün video atma imkanı olamayacaktı fakat görünen o ki her gün kanala video içeriği yüklenmiş. Ancak izlenme istatistiğini göz önümüze aldığımızda videoların Batur’un videoları kadar bir izleneme değeri bulunmadığını fark edebilirsiniz.

Türk YouTuber’ın bu başarası aslında geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşmiş oldu. Enes Batur, Eylül ayında  144.82 milyon izlenmeye sahipken, PewDiePie ise her gün video atmasına rağmen büyük bir düşüş yaşayarak 79.6 milyon izlenme ile son buldu. Her iki yayıncının belli bir oranla clickbait başlıklar atmasına rağmen Türk YouTuber’ın Eylül ayındaki başarası taktire değer. Daha doğrusu aylar öncesinde büyük bir aktif kitleyi elde edip bu fırsatı değerlendirmeyi başarması en büyük etkenlerden birisi.

 


Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie’yı büyük farkla geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

grovse16 Kasım 2018

PewDiePie artık yükseleceği kadar yükselidi, youtube platformunda. Yeni yükselişte olan kanalların büyük etkileşim elde etmesi gayet normal.(belkide insanlar pewdiepie dan sıkılmışta olabilir 😀 )
Youtube Türkiye içerik açısından bu kadar hızlı büyümesede Kanal Etkileşimi konusunda büyük yol katetti.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Suudi Arabistan internet üzerinden arama yasağını kaldırıyor Swarm’da Türkiye rekor kırarak globalde birinci oldu Araç Takip Sistemi ile İşinizi Yönetin E-Spor, 2024 Paris Olimpiyatlarında Yer Alabilir! Youtube’dan Yeni Arayüz Deneyimi Serinin Yeni Filminin İsmi Kesinleşti “Star Wars VIII:The Last Jedi”

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır