ERR_CONNECTION_REFUSED hatası nedir? Nasıl çözülür?

Ana Sayfa » İnternet » ERR_CONNECTION_REFUSED hatası nedir? Nasıl çözülür?
ERR_CONNECTION_REFUSED hatası nedir? Nasıl çözülür?

Bu konumuzda tam olarak bir nedene bağlı olmayan ERR_CONNECTION_REFUSED hatası için çözümler sunacağız.

Google Chrome tarayıcımızda herhangi bir sayfayı açarken “Bu Web Sayfası kullanılamıyor”  “ERR_CONNECTION_REFUSED”  hatası alabiliriz. Bu sorunun ana sebebi tek bir kaynağa bağlı olmayarak kompleks bir hata olduğu söylenebilir. Google sunucularının cevap vermemesi veya İnternet bağlantısının ağır , yavaş olmasından kaynaklı olarak bu hatayı alabiliriz. Bu nedenle birkaç nedene bağlı olarak çözüm yollarını çözüme ulaşana dek denemeliyiz.

ERR_CONNECTION_REFUSED hatası nasıl çözülür?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bir nedene bağlı olmayan ERR_CONNECTION_REFUSED hatası, birçok nedene bağlı olarak karşımıza çıkabilir. Aşağıda yer alan adımları sırasına göre deneyelim.

  1. İlk olarak giremediğimiz site dışında başka bir sayfaya girip giremediğine bakalım. Eğer başka bir siteye girebiliyorsanız sadece o sitede sorun var demektir. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız devam edelim.
  2. Eğer reklam engelleme yazılımı (AdBlock) kullanıyorsanız aldığınız bu hata ile ilişkili olabilir. Eğer işe yaramadıysa bir sonraki adamı geçelim.
  3. VPN, proxy yazılımları veya eklentileri kullanıyorsanız kapatın ve tekrar deneyin. Bu tür sorunlar ZenMate, Hotspot Shiled gibi VPN programlarından ve proxy yazılımlardan kaynaklanabilir.
  4. Eğer sorun hala düzelemedi ise hali hazırda DNS ayarlarınızda sorun olabilir. Mevcut bir DNS adresiniz varsa BURAYA tıklayarak sayfada yer alan ücretsiz DNS adreslerinden birisini deneyebilirsiniz.
  5. Çözüme hala kavuşamadı iseniz son olarak tarayıcığınızı resetlemeyi deneyin. Kaynağı belli olmayan bu tür sorunlarda tarayıcıyı resetlemek son çare olsa da bazı sorunları çözdüğü de görülmektedir.

ERR_CONNECTION_REFUSED hatası nedir? Nasıl çözülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Haftanın Film Önerisi #6 : Whiplash 2016 Sosyal Medya Kullanım Oranları En iyi ücretsiz VPN hizmetleri 2018 Apple, LaptopMag’ın Marka Sıralamasında Büyük Düşüşler Yaşadı Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi kim vurdu? Son durumu ne? Delphi Automotive, NuTonomy’i 450 milyon dolara satın aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır