Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak
Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak

Facebook videolarda ortaya çıkan olumsuzluklar nedeniyle iş alımları gerçekleştireceğini duyurdu.

Yapılan duyuru, Çarşamba günü bir blog yazısında şirketin CEO‘su Mark Zuckerberg‘den geldi. Hatırlayacak olursak daha geçtiğimiz kısa zaman önce Tayland‘da bir bebeğin öldürülmesi olayı yanında Cleveland‘da meydana gelen bir katilin canlı yayın yapması sosyal medya gündeminde büyük olay yaratmıştı.

Bunun gibi Türkiye içerisinde olmakla birlikte çok kötü olaylar yaşanmış ve ne yapılsa da önüne geçilememişti. Olayların iyice kötüye gitmesi ve kullanıcıların sosyal medyayı kötü bir şekilde kullanması da haliyle şirketi rahatsız ediyor.

Facebook, İşe alınan kişiler ne yapacaklar?

Özellikle haberleri dışında kendi sosyal medya platformu üzerinde canlı yayında intiharların gerçekleşmeleri büyük bir leke bırakıyor. Fakat şirket ne yapsa da bunun önüne geçememişti. Şimdi bu sefer canlı yayınları anlık olarak dünya genelinde takip edebilecek bir ekip kurmayı planlıyor.

Facebook‘un CEO‘su Mark Zuckerberg Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketin topluluk tarafından uygunsuz olarak işaretlenen yayınları izlemek için şirketin topluluk operasyon ekibine küresel olarak 3.000 kişi alımı yapacağını duyurdu. Fakat insanlar uygunsuz olarak işaretlemediği sürecede bu tür durumların önüne geçileceğini öngörmüyoruz.

“Erdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etti!” başlıklı haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E-Okul çöktü mü? E-Okul sistemine giriş yapma nasıl yapılır? Galaxy Note 9 pil kapasitesi 3,850mAh kadar olabilir Nokia P1’in MWC 2017’de Lansmanı Yapılacak Dünyaca Ünlü Vine Fenomeni Türk Hava Yolları Reklamında Yer Aldı! Ücretsiz Steam Key Alma Rehberi PUBG, Xbox One’da bir ayda 3 milyon oyuncuyu aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır