Facebook Adblock Yazılımlarına Savaş Açtı

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Adblock Yazılımlarına Savaş Açtı
Facebook Adblock Yazılımlarına Savaş Açtı

Bir çok kişinin karşılıklı gelir kaynağı ettiği bir çok sitelerin büyümesinde etkeni olan reklamlar bazıları tarafından ne yazık ki Adblock eklentileri ile engelleniyor. Buna karşılık olarak ta Facebook harekete geçmeye karar verdi ve harekete geçti. Bir çok Adblock programları veya eklentileri kursanız da artık Facebook buna dur diyerek reklamları görmeye devam edeceksiniz. Şuan Facebook bunu nasıl becereceği bilinmese de gelen bilgilere göre Facebook, Adblock firmalarına para ödemediği söyleniyor. Eğer beni alakadar etmeyen reklamlar gelmesin diyor iseniz ” reklam tercihleri “ aracılıyla reklam tercihlerinizi düzenleyebilirsiniz.

 

Facebook’un bu konuyla ilgili yayınlamış olduğu videosu ;

Facebook tarafından açıklamayı yapan Andrew Bosworth: Facebook reklam destekleyen bir sitedir ve reklamlar Facebook deneyiminin bir parçasıdır onlar yapışkan değildir .Facebook’un yapmaya çalıştığı şeyi daha önce Google yapmaya çalışmış fakat başarılı olamamıştı.

 

Birçoğumuz kötü reklamlar için bu tür programları kullansalar da Facebook’un reklamlarını zararsız ve belirli bir kitleye hitap ettiğini düşünüyorum. Yani, bu adımı atarak iyi yapmışlar diyebilirim. Nede olsa bu işte emek var diyorum

 


Facebook Adblock Yazılımlarına Savaş Açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Seagate 16 Terabaytlık Sabit Disk’ini Piyasaya Sürecek En iyi USB flash bellekler 2018 Geçmişten Günümüze AMD İşlemcileri Türkiye’nin en değerli markaları 2018 Apple Cihazlarına Bulaşan Yeni Zararlı Yazılım: OSX Dok Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır