Facebook anketler, Twitter’ın anket özelliğini ödünç aldı

Ana Sayfa » Gündem » Facebook anketler, Twitter’ın anket özelliğini ödünç aldı
Facebook anketler, Twitter’ın anket özelliğini ödünç aldı

Facebook anketler özelliği bu seferde Twitter‘dan anketler özelliğinden yararlanmayı ihmal etmeyi unutmadı.

Anketler özelliği birçok sosyal medya hesabı için etkileşimi, geri bildirim, trafik kazanma ve birçok konuda veri kazandırıyor. Anketler özelliği kullanıcılar içinde eğlenceli ve ilgi çekici bir özellik, insanlar kendi düşüncelerini gerçek hayattan daha çok dijital bir ortamda daha rahat ve istekli olarak belirtmekte. Tüm bu seslerle, gerçekten de Facebook‘un hırsızlığa uğramadığı bir merak var.

Şu andan itibaren  Facebook anketleri iOS, Android ve web üzerinde genel olarak başlattı. Bugünden itibaren istediğiniz herhangi bir konuda anketler ekleyebilirsiniz ve ankete ait GIF veya görsel ekleme şansınızda bulunuyor.

Facebook anketler ve Twitter anketler özelliğinin benzerliği

Facebook anketler özelliği ve Twitter

En son olarak Instagram hikayelerine gelen ikili anket sistemi şimdi ise kişisel hesaplarımızda yapabiliyoruz. Ancak gelen anket Twitter’a ait anket sistemine çok benziyor. Benzer yanlarının anketin süresini Facebook üzerinde bir gün, bir hafta ve özel bir tarih belirleme imkanı verirken Twitter ise gününden saatine kadar ayarlama imkanı sağlıyor.

Aradaki fark ise Twitter platformundaki anketler iki ve fazla şık ekeleme imkanı sunarken Facebook bu özelliği sadece iki seçenek olarak kısıtlamış. Ancak popüler sosyla medya platformu bir anketten daha fazla özellik sunarak seçeneklere GIF veya görsel ekleme imkanı sunuyor.


Facebook anketler, Twitter’ın anket özelliğini ödünç aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı Jandarma Sözleşmeli Bilişim Uzmanları Arıyor Amazon yapay zeka için yatırım yapacak Twitter’da kripto para dolandırıcılığı başladı Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerini gösterdi Aziz Yıldırım’ın sağlık durumu nasıl? Önemli iddia!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır