Facebook Blue Whale Aramalarını Engelledi

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Blue Whale Aramalarını Engelledi
Facebook Blue Whale Aramalarını Engelledi

Facebook, kullanıcıların can sağlığı ve güvenliği için Blue Whale aramalarını yasakladı.

Son zamanların en tehlikeli oyunların en başında gelen Mavi Balina oyunu, birçok insanı intihara sürükleyerek hayatlarından olmasına sebep oldu. Yaklaşık bir yıl içerisinde 200’den fazla kişinin ölümüne sebep olmasıyla beraber 21 yaşındaki yapımcı Philipp Budeikin‘in tutuklanması için bir süreç başladı. Kısa sürede oyunun yapımcısı Rusya toprakları içerisinde tutuklandı. Fakat oyun daha çok görevli bir intihar olmasıyla birlikte psikolojik olarak etkilenmesinin sonucunda gençlerin ölüm sebebi olmaya devam ediyor. 50 görev ile 50 gün sonunda bir gencin ölümüne sebep olan oyun her ay onlarca gencin ölümüne sebep olmakta.

Facebook Blue Whale oynamamanız için yardımcı olacak

Eğer Facebook üzerinden Blue Whale araması yaparsanız sosyal medya ağı size yardımcı olmaya çalışacak. Yönlendirilen kısımda sizlere psikolojik olarak destek vermek istiyor. İlk olarak yardım konusunda bir arkadaşınla iletişime geçerek bu konu hakkında konuşmanızı sağlıyor. Diğer öneride ise bir yardım hattı ile iletişime geçip bu konuyla ilgili yardım almanı sağlıyor. En son olarak sorunu kendiniz çözmek istiyorsanız öneriler alabileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor.


Facebook Blue Whale Aramalarını Engelledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GTA 5 Redux Modu Geliyor Android cihaz üreticileri onlarca hata ile karşı karşıyalar Apple gelecekte oluşabilecek maden kıtlığı için önlemini alacak Apple Music Türkiye’de öğrenci indirimi uygulaması başladı Galaxy Note 7 Reklamları Kaldırılıyor! İstanbul’da İnternet Ücretsiz Olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır