Facebook Canlı Yayın Özelliği Bilgisayarlara da Geldi

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook Canlı Yayın Özelliği Bilgisayarlara da Geldi
Facebook Canlı Yayın Özelliği Bilgisayarlara da Geldi

Facebook‘a uzun bir aradan sonra kullanıcılar bilgisayarlar üzerinden canlı yayın açma özelliği ile kavuştular.

Facebook, bugün itibari daha önce sağamış olduğu mobilden canlı yayın ile  mobil canlı yayın imkanı sunan rakiplerle eşit statüde sayılırken bu sefer kullanıcılara bilgisayar üzerinden canlı yayın sunma imkanını tanımış oldu. Bugün, tüm kullanıcılar kendi web kameralarıyla doğrudan Facebook‘un masaüstü web sitesinden canlı yayına girebilir, masaüstüne bağlanmış profesyonel ekipman ve yazılım aracılığıyla oyunlarını bilgisayarlarından yayınlayabilir.

Daha önce Facebook, sadece sayfalar için masaüstünden izin verirken, Periscope‘un seçeneklerinden öteye taşıyor ve YouNow gibi yeni başlayanların yanı sıra YouTube, Ustream gibi daha uzun süren hizmetler ile rekabete giriyor. En çok sorun ise tripod gibi lüksü olmayan kullanıcıların açmış olduğu canlı yayınlarda telefonun canlı yayın esnasında titremesi kötü bir görüntüye bir sebep veriyordu. Artık web kamerası gibi kaliteli ekipmanlarla daha iyi canlı yayın imkanı sunuluyor.

Bugün içerisinde duyulmaya başlayan Facebook üzerinde canlı yayında cinsel saldırı yaşanması üzücü bir durum olsa da bu tür sorumluluklar şahıslara bağlanmalıdır. Şirketin masaüstü için attığı adım ile Facebook‘da bir çok tanınmış popüler kişinin ilk günden dikkatlerini çekeceği görünüyor.


Facebook Canlı Yayın Özelliği Bilgisayarlara da Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnstagram’ın CEO’su Canlı Yayın Özelliğini Doğruladı! Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor Microsoft yapay zeka için 50 milyon dolar yatırım yapacak Yeni Audi A8 yollara çıkmaya hazırlanıyor Despacito Adlı Şarkıyı Birde Türkçe Haliyle Dinleyin Instagram, kullanıcıların ilgisini çekecek özellikler getiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır