Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor

Ana Sayfa » Gündem » Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor
Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor

Facebook veri tasarrufunuzu sağlamanızı sağlayacak olan Instant Videolar adındaki özelliğini yakın zamanda uygulamaya geçirecek.

Şirket, video içeriğine erişim sağlamaya devam ederken sınırlı veri planları için tasarruf sağlamada yardımcı olacak yeni bir özellik test ediliyor. Matt Navarra‘ın paylaşış olduğu bir tweet’e göre, son zamanlarda “Instant Videolar” adlı bir özelliğin sosyal paylaşım sitesinde yayınlanacağına dair ışık verdi. Testin, bu özelliğin başarılı olması için gösterilip gösterilmeyeceği ya da Facebook kullanıcılarının ana kitlesine ulaşıp ulaşamayacağı henüz bilinmiyor. Gerçek şudur ki Android kullanıcıları için çok kullanılacak harika bir özellik olacağına emin olabiliriz.

Facebook Instant Videolar özelliği ile çevrimdışı olarak videoları izleyebileceksiniz

Özelliğin şuan test aşamasında olup, Android kullanıcıları için harika bir özellik olmaya aday olduğunu söylemeliyiz. Bir kullanıcı Wi-Fi veya ölçülmemiş bağlantılarda ise, Facebook otomatik olarak bir kullanıcının haber kaynağında görünen videoları hiçbir işlem yapılmadan indirir veya kaydeder. Bu sayede çevrimdışı veya veri kullanımı açık iken videolar için veri kullanmasına gerek kalmadan izleyebileceksiniz. Beta özelliğine erişimi olan herkes, üst kısımlarında bir yıldırım simgesi sembolüyle akışlarındaki videoları fark edecektir. Böyle bir videoyu ilk gördüğünde, Instant Videolar‘a nasıl çalıştığını açıklayan bir mesajla tanıtan video göreceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi bir mesajla anlatılmış.

Facebook Instant Videolar test aşaması

Facebook Instant Videolar test aşaması

Bu özellik sayesinde Wi-Fi ortamında arka planda indirilen videoları veri olmadan çevrimdışı bir şekilde izleyebileceksiniz. Bu avantajı dışında pil tasarrufu gibi herhangi bir artı yönü bulunmamakta.

 

İlginizi Çekebilir :  GearBest Türkiye'de Erişime Engellendi

Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Yabancı Dizi Siteleri Erişime Engellendi xHamster Hackerların Kurbanı Oldu! 2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler Despacito Adlı Şarkıyı Birde Türkçe Haliyle Dinleyin GRID Ücretsiz Oldu Microsoft ve Facebook’un denizaltı veri kablosu tamamlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır