Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor
Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor

Facebook artık doğum gününüzde kâr amacı gütmeyen bağışlar düzenlemenizi sağlamakta.

Sosyal ağ, yardımsever insanlar için kâr amacı gütmeyen bağışlar yapmanızı sağlayacak yeni bir sistem ekledi. Doğum gününüzde  kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplamanızı sağlayacak. Bu sayede hem  kâr amacı gütmeyen kuruluşlar maddi gelirde destek sağlanacak hemde, hemde doğum gününü kutlayan kişi bu duruma sevinecek.  Sosyal medya ağı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için doğum gününüzden önce sizlere soru sorar. Daha sornasında doğum gününüz geldiğinde bağış yapma butonu gelir.

Birinden doğum gününüzde bir amacı desteklemesini istemek yeni bir uygulama değil, doğrudan Facebook’un platformuna entegre etmek zekice bir işlem. Sonuçta, herkesin doğum günü var ve kâr amacı gütmeyen bir amaçla para toplamak, insanların sormadan düşünmeyebilecekleri bir şey. Kurulması basittir ve insanlar kendilerini iyi hissettirir, bu yüzden birçok insanın bunu kullandığını görebilirim.

Birkaç arkadaşınızın bile az bir bütçe ile bağış yaptığını ve günde yüz binlerce doğum günü kutlamasını hesaba katarsak büyük bir destek sağlanmış olunur.

Facebook Doğum Günümüzde Bağış Yapma İmkanı Nasıl Kullanılır?

Doğum gününden iki hafta önce, Facebook’ta yer alan bir kuruluşu desteklemek için doğum gününde seçmek isteyip istemediğini sorar. Ardından 750.000 kâr amacı gütmeyen kuruluştan (şu anda ABD ile sınırlı olan) seçim yapın ve bir bağış hedefi belirleyin. Doğum gününüz geldiğinde arkadaşlarınıza bildirim ulaşacaktır.


Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Görüntülü Sohbet Cihazı Üzerinde Çalışıyor İnstagram Canlı Yayın Özelliği Bütün Kullanıcılara Açıldı Apple Söylenenlere Göre AirPort’unu Piyasadan Çekiyor Messenger İçin Yeni Reklam Testleri Başladı Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı hesaplama 2018 En güncel indirme merkezi: Paşaİndir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır