Facebook, Ebeveynler Portalı’nı Yayınladı!

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook, Ebeveynler Portalı’nı Yayınladı!
Facebook, Ebeveynler Portalı’nı Yayınladı!

Facebook, çocukları olan ebeveynler için çocuklarının güvenliği için “Ebeveynler Portalı” adında platformunu yayınladı.

Sosyal medya, son zamanlarda kullanım oranları artmış, küçükten büyüğe herkesin kullandığı bir mekan haline gelmiş durumda. Bunun yanında bir çok kişi iyi niyetli kullanımda bulunsa da bazı kötü niyetli insanlar terör propagandası, kişiye mesaj yoluyla yazılı taciz, tehdit ve sayamayacağımız kadar daha bir çok konuda kötüye kullanımda sergilenebiliyor. Bundan en çok etkilenen yaş grubu ‘çocuklar’ desek yalan olmaz.

Facebook, son zamanlarda kötü niyetli kişilerin çocuklar ile iletişime geçtiğini ve bu konuda ailedeki ebeveynleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amaçlı Ebeveynler Portalı’nı kullanıma sundu.

Facebook bu portal da ebeveynlerin dış dünyada çocuklarına karşı nasıl kurallar uyguladıysa internet ortamında da aynı şekilde uygulamasını belirtirken çocuklarının hesaplarını nasıl takip altında tutacakları hakkında ipuçları veriyor.

Ebeveynler Portalı sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.

 


Facebook, Ebeveynler Portalı’nı Yayınladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Maps’e Yeni Güncelleme Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı? Bilim adamları kuantum verileri bir elmasın içine yerleştirdiler Apple Watch, Face ID özelliği ile gelebilir Samsung Android P güncellemesiyle Movie Maker’ı kaldırabilir Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır