Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı

Ana Sayfa » Gündem » Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı
Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı

Facebook Dünya Emoji Günü için en çok kullanılan yüz ifadelerine ait infografikler yayınladı.

Sosyal medya devi Facebook, yarın ki Dünya Emoji Günü için, yüz ifadesi kullanımlarına dikkat çekmek amaçlı bir istatistik hazırladı. Yer alan infografikte hangi yüz ifadesinin daha çok kullanıldığını rahat bir şekilde ayırt edebiliyoruz.  Şirket sonuç olarak her gün 60 milyon emojisin sorumluluğunu üzerinde taşıyor. Bu sayı Messenger‘da sadece 5 milyar.

İstatistiklere gelirsek tam olarak net bir veri sunulmasa da grafik üzerinden en çok kullanılandan en aza doğru kafadan bir sıralama rahatlıkla oluşturabiliriz. İlk sırada LOL olarak ifade edeceğimiz yüz ifadesi. Daha sonrasında sırasıyla aşık olma, kahkaha atma, normal gülme, kalp olarak devam etme.

Facebook’ta en çok kullanılan emojiler ve ülkelerde en çok kullanılan emojiler

Diğer bir infografikte ise en çok kullanılan ülkelere göre en çok kullanılan yüz ifadeleri yer alıyor. Fakat ne yazık ki en çok kullanılan ülkeler arasında yer alan Türkiye‘ye bu grafikte yer görülmemiş gibi. Başlıca ülkelerden söz edersek Endonezya ve ABD kahkaha, İngiltere LOL, İtalya, Brezilya, Meksika kalpli emojiler kullanmakta. Messenger‘da ise başlıca kalp emojileri kullanılmış. Fakat ayrım gözetmeksiniz kullanım oranlarına bakıldığında Türkiye gibi en çok bağımlı olduğu ülkelerden birisine bu infografikte yer vermemesi çok üzücü bir durum olmuş. Fakat internette dolaşan bilgilere göre Türkiye’de en çok kullanılan yüz ifadesi ‘kızgın surat ifadesi’ olarak yer alıyor.

Facebook 2017 emoji kullanım infografiği

Facebook 2017 emoji kullanım infografiği


Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ByLock uygulaması hakkında bilmediğiniz 5 bilgi Son Dakika: WhatsApp çöktü mü? WhatsApp’ta mesajlar neden gitmiyor? Chrome Uygulamaları Tarihe Gömülecek! Apple iOS QR kod okuyucusunda güvenlik açığı keşfedildi Saç Ekimi’nin Merkezi: İstanbul Saç Ekimi iPhone SE 2 sadece Hindistan’da üretilebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır