Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor

Ana Sayfa » Gündem » Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor
Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor

Facebook Kamera bölümüne kendinize ait GIF’leri oluşturabileceğiniz yeni bir bir özellik test ediyor.

Facebook bir zaman önce Instagram için araklamış olduğu hikayeler bölümü daha sonrasında şirketin ana sosyal ağına ekledi. Şimdi ise satın alamadığı Snapchat’i, yapmış olduğu özelliklerle donatarak daha kullanışlı hale getirmek için çabalıyor. Hikayeler bölümünün gelmesiyle birliktede kamera bölümü de iyice gelişerek kendisini iyice aştı.

Facebook GIF oluşturma özelliği nasıl kullanılıyor?

Şirket şimdi ise kamera bölümüne GIF bölümü ekleyerek hareketli görseller yapmamıza olanak kılacak. Şuan iOS sürümünde test edilen özelliği eğer sizde bir iPhone kullanıcısı iseniz özelliği test edebilirsiniz. Yapmanız gereken Facebook uygulamasına girerek ekranı soldan sağa kaydırmak ve kamera bölümünün açılmasını sağlamak. Daha sonrasında üst tarafta GIF bölümünü görebilirsiniz. Daha sonra cihazınızın fotoğraf galerisine GIF formatında kaydedebilir, Facebook profilinize gönderebilir veya hikayeler kısmına ekleyebileceğiniz görüntü çekimi yapmanıza olanak tanır. Ayrıca The Next Web’den alınan bir bilgiye göre de GIF’lerin sadece birkaç saniye sürdüğü görüldü.

Facebook GIF oluşturma özelliği

Facebook‘un kendi istatistiklerine göre, geçen yıl Messenger‘da neredeyse 13 milyar GIF gönderildi ve sadece 2017 yılının Yeni Yıl Günü’nde 400 milyon GIF gönderildi. Bu kadar istatistiğe baktığımızda şirketin böyle bir hamlede bulunması konusunda biraz geç kalındığını gözlemleyebiliriz. Şuan sadece iOS sürümünde test edildiği öne sürülen özellik, yakın zamanda da Android platformuna geçeceğinden emin olabiliriz.

 


Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snapchat’ın özel iPhone X lensleri artık mevcut Metin2 Pvp Neden bu kadar çok oynanıyor? Poların Yeni Tişörtü Kalp Atışınızı Ölçüp ve Yerinizi Hesaplayabiliyor Bordo Bereliler 2: Afrin filmi Mart ayında vizyonda! Instagram en çok takipçisi olan ünlüleri açıkladı İran’da Clash of Clans’a Yasak Getirildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır