Facebook hesap değiştirme özelliğini masaüstünde test ediyor

Ana Sayfa » Gündem » Facebook hesap değiştirme özelliğini masaüstünde test ediyor
Facebook hesap değiştirme özelliğini masaüstünde test ediyor

Facebook hesap değiştirme özelliğini masaüstü versiyonuna ekleyerek hesabınızdan çıkış yapmadan hesaplar arasında geçiş yapmanızı sağlıyor.

Şirket yeni bir özelliği gizli bir şekilde test ederken bu özelliğin seçilmiş olan bazı kullanıcılarında denemesine olanak sağlıyor. Özelliğin işlevselliği ve benzerliği bakımından eskiye dönecek olursak Messenger‘da profil kısmında hesap değiştirme bölümünden hesaplar arasında geçiş sağlayabiliyoruz. Şirketin bir diğer ağı olan fotoğraf paylaşma platformu Instagram‘da ise aynı şekilde eklediğimiz hesapları profilimizin sol üst kısmındaki bölümden değiştirebiliyoruz. Bu özellik çoklu hesap kullanıcıları için hayat kurtaran özellik olmasıyla birlikte daha öncelerinde çıktığımız hesaba girmek için tekrar giriş bilgileri girmemiz gerekiyordu. Bu bize hem zaman bakımından hemde unutkanlık bakımından büyük bir dezavantaj sunarken şuan ki özellikleriyle işlevsellik bakımından kötü bir durum olurdu. Tabi bu saydığımız özelliklerin hepsi yalnızca mobil cihazlardaki uygulama içerisinde kullanma imkanı sunuluyor. Artık her iki platformun uygulamalarında özelliğin yer aldığına göre sıradaki hedef masaüstü görünümü geliştirmeye geçiş yapılıyor.

Facebook hesap değiştirme özelliği switch account

Facebook hesap değiştirme özelliğin gizli bir şekilde test ediyor

Facebook normal olarak test sürecinde olduğu özellikleri paylaşmakta ve kullanıcılarına yeni özellikler getireceğini duyurmanın yanında büyük mutluluk duymakta. Ancak bazen sürpriz yapmaktan kaçınmayarak yeni özelliği gizli bir şekilde test ediyor. Ancak görünen o ki test sırasında şimdiden test kullanıcılarına karar vermiş görünüyor. Bugün bazı kullanıcıların masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarından giriş yaptıklarında bir farklılık hissetti.

Facebook hesap değiştirme özelliği nasıl kullanılıyor?

Farklılık Profil ve Anasayfa butonlarının hemen ortasında yer alan değiştirme ikonu gözüküyor. Tıkladığımızda ise giriş yapılmış ve kaydedilmiş profilleri ve daha fazla eklemek için kaydedilen profillerin hemen yanında yer alan “Hesap Ekle” bölümünden yeni hesaba giriş yaparak kaydedebiliyorsunuz. Buna benzer özellik masaüstü görünümünde hesabınızdan çıkış yaptığımızda giriş bölümünün sol tarafından yer alan, daha önceden giriş yapılmış hesapları seçerek otomatik olarak giriş yapabiliyorduk. Şimdi ise orada kaydedilen hesaplara çıkış yapmadan erişebileceğiz.

Facebook bu özelliğin geleceğini daha öncesinden duyurmadı

Ancak şuan için test aşamasında olduğunu düşündüğümüz özellik her kullanıcı için kullanıma açık değil. Bu nedenle birlikte birlikte şuan için özelliğin aktif olduğu tartışılır. Daha doğrusu bu konu hakkında net bir bilgi olmadığından ve özelliğin herkeste yer almaması özelliğin şuan için test aşamasında olduğunu yansıtmakta.

 


Facebook hesap değiştirme özelliğini masaüstünde test ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E3’de Tanıtılan Bütün Oyunlar ve Ayrıntılar Kötü Hava Şartlarına Çözüm TP-Link’ten EAP11-Outdoor Modemi Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik tweet yayınladı Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı Xiaomi Black Shark ‘sıvı soğutmalı’ oyun telefonu açıklandı E Haciz nedir? E Haciz sorgulama nasıl yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır