Facebook kripto para reklamlarını yasakladı

Ana Sayfa » Gündem » Facebook kripto para reklamlarını yasakladı
Facebook kripto para reklamlarını yasakladı

Facebook kripto para dolandırıcılığı nedeni ile bitcoin ve diğer kripto para reklamlarını yasakladı.

Facebook reklam platformu için yeni bir politika duyurdu. Bitcoin‘i veya herhangi bir kripto para birimini destekleyen hiçbir reklam içermemesi için yeni kuralları bünyesine ekledi. Şirket, yeni yasağın para teklifleri ve ikili seçeneklerle(binary) ilgili reklamlar için de geçerli olduğunu açıklayan yeni reklam kısıtlamasını bugün açıkladı. Şirket bu kuralları kullanıcıların dolandırıcılığa karşı korunması için yapıldığını belirtti.

Kripto para birimleri, bu noktada genel nüfus içinde sıcak bir konu haline geldi ve başkalarının zor kazanılmış dijital paralarıyla uğraşmak isteyen çok sayıda dolandırıcı kripto para soygunluğu peşinde. Bilgisayarları ve telefonlarına bulaşabilecek kötü amaçlı yazılım, yasadışı şifreleme eyleminin yalnızca bir türüdür. Facebook’un yeni reklam kısıtlamaları uyarınca, şirketler ve bireyler, “finansal ürünler ve hizmetler” için reklam yayınlamaları yasaklanacak ve genellikle aldatıcı veya yanıltıcı uygulamalarla ilişkilendirilir. Facebook bu konuda özellikle ICO’lardan ve kripto paradan bahsetmekte olup gerekli önlemleri almaya başladı.

Facebook kripto para dolandırıcılığı için daha çok çalışacak

Şirket, konuştuğu reklam türlerini tanımlamaya devam ediyor, “Bitcoin‘i satın almak için emeklilik fonlarını kullan!” , “Yeni ICO!”gibi yasaklanmış içerik örnekleri sunuyor. Şirketi bunun nedenini şuan için iyi niyetle faaliyet göstermeyen birçok şirketin bulunduğunu söylüyor. Facebook, yeni politikasının geniş olduğunu kabul ediyor. Şirket şu anda bu dolandırıcıların tespiti üzerinde çalışıyor ve yakında onlara karşı uygulanmasını artıracak. Dolandırıcıları tespit etme yöntemleri geliştirdikten sonra şirket, gelecekte değişebileceğini belirten politikaya yeniden başlayacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilir :  F klavyenin Mucidi Hayatını Kaybetti

Facebook kripto para reklamlarını yasakladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi WhatsApp, Beta Versiyonuna Yeni Bir Özellik Eklendi Yeni Samsung Galaxy S9 Konsepti, Dört Kameralı ve 4K Ekranlı Fifa Girişindeki Efsane Replik ZTE Üretimi İlk Akıllı Saate Ait Görsel Ortaya Çıktı Saç Ekimi’nin Merkezi: İstanbul Saç Ekimi

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır