Facebook Kullanıcıları İstemediği Kategorideki Reklamları Engelleyebilecek

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook Kullanıcıları İstemediği Kategorideki Reklamları Engelleyebilecek
Facebook Kullanıcıları İstemediği Kategorideki Reklamları Engelleyebilecek

Facebook, reklamlar konusunda yeni bir adım atarak kullanıcılara daha iyi reklam deneyimi sunmayı hedefliyor.

Facebook diğer sosyal medya platformlarına göre reklam konusunda daha çok önem veriyor. Bu nedenle kullanıcılara daha iyi reklam sunabilmek için reklam verenlere bazı özellikler sunuyor. Reklam verenlerde o kategoriye göre reklam kriterleri seçiyor. Facebook‘ta bu kriterlere göre reklamları insanlara ulaştırıyor. Fakat bazı insanlar bazı kategorilerde reklamları istemeye biliyor.

Facebook uzun araştırmalar sonucu kullanıcıların bazı kategorideki reklamlardan hoşlanmadıklarını fark etti. Bu nedenle kullanıcılarına daha iyi reklam hizmeti sunabilmek adına kullanıcıların istediğine göre istedikleri kategorilerdeki reklamları engelleme özelliği ile çözüm getireceği düşünülüyor.

Facebook şuan reklam kategorileri engelleme özelliği için alkol markaları ve pazarlama temalı reklamlar için açık olacak ama kısa bir süre içerisinde diğer kategoriler içinde geçerli olacak.

 


Facebook Kullanıcıları İstemediği Kategorideki Reklamları Engelleyebilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amazon Dil Çeviri Hizmeti Başlatıyor Facebook, Silikon Vadisi İçin Kaliforniya’da İnşaat İşine Giriyor En iyi oyuncu monitörleri 2018 Twitter, şiddet içerikli hesaplara karşı uygulamalarını başlattı Xiaomi, GoPro’yu satın alabilir! Android 7.0 ile Gelecek Yenilikler Ve Güncelleme Gelecek Cihazlar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır