Facebook Messenger Kısa Süreliğine Çöktü

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Messenger Kısa Süreliğine Çöktü
Facebook Messenger Kısa Süreliğine Çöktü

Facebook‘un mesajlaşma servisi olan Messenger gece surlarında çökme sonucu hizmete kapatıldı.

Birçoğumuzun günlük olarak kullanmış olduğu aktif mesajlaşma uygulamalarının yanında Messenger programı da bir konuma sahip. Nedeni tam olarak belli olmasa da Facebook‘un mesajlaşma hizmeti hem web sürümü hemde mobil sürümünde gece surlarında kısa bir süreliğine hizmet dışı kaldı. Çökme sonucu oluşabileceğini düşündüğümüz problem, kısa süre sürdükten sonra eski haline döndü. Tekrar aktif hale gelen hizmet bizlere WhatsApp ve Instagram‘da gerçekleşen çökmeleri hatırlattı. Tarihleri pek uzak olmasa da az önce söz ettiğimiz iki hizmette yakın vakitlerde bir çökme problemi yaşamıştı. Facebook tarafından bir açıklama gelmese de WhatsApp mesajlaşma uygulamasında gerçekleşen çökmeler saatler boyunca sürmüştü. Instagram‘da ise belirli aralıklarla gerçekleşen çökmeler herkes tarafından hissedilmeyip belirli bir süre sonra eski haline dönmüştü. Hatta çökmeden bir vakit sonrada kullanıcılar hikayeler bölümünde sorun yaşıyor, hikaye atamıyordu.

Facebook Messenger tam olarak neden hizmet dışı kaldı?

Nedeni tam olarak bilinmese de daha önceden Instagram ve WhatsApp uygulamalarındaki sorunlarla birebir denebilir. An olarak Facebook olmak üzere birçok platforma sahip olan şirket büyük bir kullanıcı kitlesi barındırıyor. Bu kitleyi barındırmada problem yaşıyor olabilirler.

Dilerseniz “Twitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara Müjde” başlıklı habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Facebook Messenger Kısa Süreliğine Çöktü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir Razer telefonuna ait görüntü internete sızdı Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu Android Oreo dağıtımı Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır