Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor
Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor

Popüler sosyal medya sitesi Facebook, Messenger‘a iki yeni özellik ekliyor.

İsimleri “Reactions ve Mentions” olan bu yeni iki özellik ile kişisel mesajlarda değişim geçirecek. Messenger uygulaması Facebook‘u daha uygun hale getirmek için özellikler eklerken, ana Facebook uygulaması Messenger‘a benzeyen yeni bir yorum sistemi deniyor. Kim bilir, belki de sohbeti ayrıştırdıktan sonra Facebook onları tekrar bir araya toplamayı ister?

Özellikleri anlaşılacak dilde anlatırsak ilk özellik mesaj olarak gönderilen görsellere durum bildireceğiz. Yani Messenger‘den bildiğimiz normal bir paylaşıma nasıl tepkimizi belirtmek için yüz ifadesi bırakabiliyorsak Messenger uygulamasında da aynı durum olacak. Gönderilmiş olan fotoğraflara yüz ifadesi bıraka bileceğiz.

Diğer bir özellik ise grup veya arkadaşlarınızla Messenger üzerinden konuşurken ‘@‘ işaretini başa alarak herhangi bir arkadaşı ekleyerek bildirim gitmesini de sağlayacak. Ne tür bir özellik olacağını tam bilmesek de aklımızda oluşan düşünceye göre grup konuşmasında grupta ekli olan kişiyi @ işaretiyle ekleyerek bildirim gitmesini sağlayabileceğini düşünüyoruz. Bu özellik hakkında fazla bilgi olmamasıyla özelliğin ne zaman uygulama koyulacağı bilinmiyor.


Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya, 39 ABD Eyaletinde Seçim Sistemlerine Saldırdı Anadolu Sigorta siber suçlardan koruyacak Android Kullananlar İçin Chrome Artık Daha İşlevsel! Facebook, Snapchat’i Adeta Sömürüyor Forum İstanbul 2017 İçin Sayılı Günler Kaldı En İyi Torrent Siteleri

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır