Facebook Messenger’a video reklamları getirildi

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook Messenger’a video reklamları getirildi
Facebook Messenger’a video reklamları getirildi

Facebook Messenger‘a otomatik oynayan video reklamları üzerinde çalışıyor.

Facebook uzun zamandır popüler mesajlaşma hizmetinden para kazandı ve şimdi bazı kullanıcılarla iyi bir şekilde oturamayacak bir şekilde bir özellikler deniyor. Facebook‘un, otomatik video reklamlarını Messenger‘ın içinde kullanıma sunmaya başladığı bildirildi. Bu, kullanıcının artık özel mesajlarının yanında video reklamları göreceği anlamına geliyor.

Facebook ilk olarak neredeyse iki yıl önce Messenger‘da reklam sunumuna başladı. Yalnızca başlangıçta statik reklamlar sattı ve gerçekten de video reklamlar getirip getirmeyeceğini söylemedi. Şu anda bazı kullanıcıların otomatik olarak gelen video reklamlarını kendi Facebook iletilerinden gelen özel iletilerin yanında otomatik olarak görmeye başlayacağını bildiriyor.

Bazı kullanıcılar kendi özel mesajlarının yanında video reklamları görmeyi sevmeyebilir. Ayrıca Messenger’ın reklam işini yürüten Stefanos Loukakos bunun farkında. Facebook esasen bu yeni reklam biçimini test ediyor ve Messenger‘daki otomatik oynatılan video reklamların kullanıcıları kapatıp kapatmadığını görmek için kullanıcı davranışlarını göz önünde bulundurur.

Facebook Messenger’da otomatik video reklamlarını isterse kaldırabilir mi?

Eğer durum böyle olursa, belki de kararını tersine çevirebilir ve belki de o zaman, Facebook Messenger‘da otomatik video reklamları görmek zorunda kalmayabiliriz. Şirketin bu konuda kullanıcı tepkisine mi yoksa videoların kapanış tepkisine göre mi karar verebileceği belli değil.

Son açıklamaya göre de video reklamların Messenger‘a uygunluğunu genişlettiğini belirtildi. Video reklamları aşamalı ve düşünceli bir şekilde kullanıma sunacaklarını açıklandı. Ayrıca kişilerin deneyimleri kontrol altına tutacaklarını belirttiler.


Facebook Messenger’a video reklamları getirildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnstagram Hikayeler Bölümünde Reklam Sunacak Microsoft nasıl kuruldu? Bill Gates’in ilginç hayat hikayesi Suudi Arabistan internet üzerinden arama yasağını kaldırıyor Facebook’ta En Çok Beğeniye Sahip 10 Sayfa Google Play 2017 yılının en iyi uygulamalarını açıkladı En güncel indirme merkezi: Paşaİndir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır