Facebook, Messenger’a Konum Paylaşma Özelliği Getirdi

Ana Sayfa » Mobil » Facebook, Messenger’a Konum Paylaşma Özelliği Getirdi
Facebook, Messenger’a Konum Paylaşma Özelliği Getirdi

Messenger‘ın yeni canlı konum özelliği ile gerçek zamanlı yerinizi arkadaşlarınızla ve ailenizle bir saate kadar paylaşmanıza olanak tanıyor.

Facebook kendi mesajlaşma uygulamasına getirdiği canlı konum özelliği gereksiz gözükse de çok ilgi çekeceğe benziyor. Pazartesi günü, Facebook, kullanıcıların arkadaşlarınızla ve ailenizle güncel konum bilgisi paylaşmalarını sağlayan yeni Messenger özelliği olan Live Location‘ı kullanıma sunmaya başladı. Bir saate kadar, gerçek zamanlı konumunuzu istediğiniz herhangi bir kişiye gösterebilirsiniz. Rehber ile yolda olduğunuz sırada ilerlemenizi izleyebilir veya başka yerde bir araya geldiğinizde bulunduğunuz yeri bulabilir. Ayrıca, bulunduğunuz yere arabayla ne kadar süreceğini tahmin edebiliyor.

Özelliği mantıklı bir şekilde anlatılacaksa örneğin, bir arkadaşınız ile konuşuyorsunuz. Arkadaşınız size hiç bilmediğiniz bir yere davet ediyor ve nerede olduğunu tam olarak bilemiyorsunuz. Tam bu nokta özellik devreye girerek arkadaşınız sizinle canlı konum paylaşıyor ve bu sayede arkadaşınızın yanına gidebiliyorsunuz.

Bir saate kadar canlı konum paylaşıyor, arkadaşınızın yanına giderken ne kadar ilerlediğinizi ve ne kadar kaldığını gösterebilir. Hatta arabayla ile ulaşım sağlayacaksanız ne kadar sürede varacağınızı tahmin edebilir. Google Haritalar gibi bir bir fonksiyon yer alsa da artık pratik olarak hızlıca arkadaşınıza ulaşabileceksiniz.

 


Facebook, Messenger’a Konum Paylaşma Özelliği Getirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram, Uygunsuz Yorumları ve İstenmeyen Paylaşımları Gizliyor Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor! Galaxy Note 9 pil kapasitesi 3,850mAh kadar olabilir Dünyanın en pahalı askeri araçları listesi! İşte o liste! WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi Yeni Audi A8 yollara çıkmaya hazırlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır