Facebook’tan Açık Kaynak Kodlu OpenCellular

Ana Sayfa » Teknoloji » Facebook’tan Açık Kaynak Kodlu OpenCellular
Facebook’tan Açık Kaynak Kodlu OpenCellular

Facebook’un CEO’su olan Mark Zuckerberg kendi kişisel profilinde OpenCellular adındaki cihazı tanıttı

13582054_10102946223261761_2512461229598269927_o
Mark Zuckerberg yazısında 4 milyardan fazla insanın temel internet erişimi sağlayamadığını açıkladı. Ayrıca Facebook’un yeni platformuyla internete erişim sağlanamayan yerlere bağlantı sağlamak amacıyla bir platform kuracağını belirtti. Mark Zuckerberg, OpenCellular’ın bir ayakkabı kutusu büyüklüğünde olup yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki 1500 kişinin internete erişim sağlayabileceğini açıkladı. Hatırlayacağınız gibi Mark Zuckerberg’in Aquila adlı güneş panelleri ile çalışan uçağı bu platform ile son adımlarına yaklaştığını belirtti.

byson

 

Ayrıca bu açık kaynak kodlu bir kablosuz erişim platformunu GSM Operatörleri gibi bir çok kurum ve kuruşlarda kendi çaplarında bağlantı istasyonları kurarak diledikleri her yerde bağlantı sağlayabilecekler.


Facebook’tan Açık Kaynak Kodlu OpenCellular - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube, Enes Batur’un kanalını kapatabilir Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği getirecek Hindistan’da 5G bağlantısı denemesi gerçekleştirildi Haftanın Film Önerisi #6 : Whiplash Apple Canavarı, Apple Store’daki Cihazları Teker Teker Parçaladı! Xiaomi Black Shark ‘sıvı soğutmalı’ oyun telefonu açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır