Facebook, Snapchat’i Adeta Sömürüyor

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook, Snapchat’i Adeta Sömürüyor
Facebook, Snapchat’i Adeta Sömürüyor

Facebook son zamanlarda aldığı Snapchat özelliklerinden bayağı tartışılır olmuştu ve şimdi ise tekrar yeni bir özellik daha ödünç alıyor.

Snapchat‘i satın alam konusunda başarısızlığa düşen Facebook, son zamanlarda Snapchat‘ten özellikler almaya devam ediyor. Snapchat‘ten aldığı özellikler ile eksikliklerini kapatmayı ve üyelerini kendi platformlarında daha çok tutmaya çalışan Facebook, bu sefer ise Snapchat‘te yer alan fotoğraf filtrelerine el atmak için harekete geçti.

Bir süre önce Snapchat, kişilere özgürce filtre oluşturma konusunda yetki tanıyacağını duyurmuştu. Bu sayede kişiler, firmalar kendilerine ait filtreler üretebilecekler idi. Fazla geç olmadan da Facebook bu özellik için kolları sıvamaya başladı.

Frames adı veren özellik sayesinde insanlar kendi hayal güçleri ve tasarımlarıyla hazırlamış oldukları filtreleri kullanabilecek ve ayrıcada herkese açık olacak bir şekilde kullanıma da sunulacak. Filtre, Facebook‘un belirlemiş olduğu ölçülere göre PNG formatında, arkaplanı şeffaf olacak şekilde ayarlayarak kullanılabilecek. Ayrıca yapılan filtre sadece siz kullanmayacağınız dan Facebook‘un onaylaması gerekecek.

 

 

 

 


Facebook, Snapchat’i Adeta Sömürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GameX Oyun Fuarına Sayılı Günler Kaldı WarCraft III’e sürpriz güncelleme yolda Xiaomi Mi 6 Plus’a Ait Kapak Fotoğrafı Sızdı Grand Theft Auto IV Şimdi Xbox One’da Facebook’ta Bir Açık Daha Bulundu ! Çin’in kanatlı uzay gemisi 2020’ye kadar fırlatılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır