v Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır? - Webtakibi

Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır?
Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır?

Bu içeriğimiz de gruplara rastgele davet edilmemiz nedeniyle Facebook tüm gruplardan çıkma üzerinde harika bir yöntemi anlatacağız.

Eğer bir Facebook kullanıcısı iseniz, birilerin sizi izniniz olmadan bir gruba üye yapması hoşunuza gitmeyecektir. Zamanla bu sayının artması sonucu bir türlü önüne geçemeyerek istemeyerek üye olduğunuz grup sayısı artacak ve ana sayfada gruba ait paylaşımlar sonucunda ilginizin olmadığı, panipüle edileceğiniz paylaşımlara denk geleceğiz. Bu gerçekten bir dijital taciz. Facebook bu konuda bir çözüm üretmemiş olsa da bu durumun farkına varan bazı yazılım geliştiricileri “Facebook gruplarından toplu çıkma” için çözümler ürettiği görülüyor.

Facebook tüm gruplardan çıkma nasıl yapılır?

Eğer Facebook tüm gruplardan çıkma üzerinde bir çözüme kavuşmak istiyorsanız eskisine göre sabırlı olmanıza pek gerek kalmayacak. Çünkü daha önceki yıllarda Facebook tüm gruplardan çıkma için geliştirilen eklentiler makro sistemi ile çalışıyordu. Bu nedenle ne kadar grup varsa o kadar beklemek anlamına geliyor. Ancak şimdiki eklenti daha gelişmiş ve daha pratik olduğu gözüküyor.

Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır

  1. Facebook toplu grup silme işlemine geçiyoruz. Kısa ve basit olarak ilk olarak Google‘a “Toolkit For FB by Plugİn” olarak arama işlemi yapıyoruz. Daha sonrası sonuçlarda Chrome web mağazası sonucuna girerek eklentiyi tarayıcımıza kuruyoruz.
  2. Tarayıcımızın sağ üst kısmına eklentinin kısayolu yerleşecek. Eklentinin logosuna tıklayarak “Removal Tools” sekmesi altında bulunan “Leave Multiple Facebook Groups” kısmına giriyoruz.
  3. Burada dilerseniz Facebook tüm gruplardan çıkma işlemini yapabilir, dilerseniz takipçisi olduğunuz grupları ayırarak gereksiz gruplardan kurtulabilirsiniz. Çıkmak istemediğiniz grupları pasif hale getirmeyi unutmayın.

Facebook gruplarından toplu halde çıkma işleminde herhangi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum kısmına sorununuzu belirtirseniz en kısa zamanda cevaplayarak sorununuza daha farklı bir çözüm üretebiliriz.

Facebook tüm gruplardan çıkma işlemi nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

NASA uzaya göndereceği gemiye isminizi yazıyor NASA, Mars’ı Keşfetmek İçin Ürettiği Batmobile’ı Gösterdi Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor Ücretsiz Glitch Simulator 2018 Steam Key’i Android P, kötü amaçlı yazılımların izlemesini engelleyecek iPhone Marka Cihaz Yüzünden Hayatını Kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır