Facebook’ta Bir Açık Daha Bulundu !

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook’ta Bir Açık Daha Bulundu !
Facebook’ta Bir Açık Daha Bulundu !

En büyük sosyal medya platformu olan Facebook birkaç gün önce büyük bir açığı kapatarak kullanıcılarının verisinin çalınmasını engelledi.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Gurkirat Singh adlı programcı Facebook’ta bulduğu açık sayesinde milyonlarca kişinin hesabına erişim sağlamayı başardı.Bulunan açığın oldukça kritik olduğunu gören programcı Facebook ile iletişime geçerek açıkların kapatılmasını belirtti.İlk uyarıyı Mayıs ayında bildirdiğini belirten Gurkirat Singh 1 aylık bir süreçten geçti.Gurkirat Singh adlı programcıdan kanıt isteyen Facebook,olayın doğruluğunu teyit etmek istedi.Bunun üzerine harekete geçen programcı sistemi otomatik hale getirerek bir program üzerinde çalıştı.

hack-wallpaper

Programın algoritmasını kuran hacker yaklaşık bir kaç dakika içerisinde onlarca hesaba girmeyi başardı.Bu açıktan bahsetmek gerekirse Facebook’un şifre sıfırlamak için gönderdiği kodu bulmaya çalışmak yerine, koda uygun hesabı bulmaya çalıştı ve başarılı oldu.

En büyük sosyal medya platformuna büyük tepkiler yağdı.Açığı söyleyen Gurkirat Singh‘e ise gülmelik bir rakam olsa da 500 dolar değerinde ücret hediye ettiğini açıkladı.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook’ta Bir Açık Daha Bulundu ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter’da karakter sınırı biraz daha büyüdü Apple MacBook aşırı ısınma durumları için yapılacaklar Amazon ‘Yüzüklerin Efendisi’ dizisi için 1 milyar dolar harcadı Fortnite’ın yeni güncelleme detayları ortaya çıktı NASA’ya İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuk En Çok İzlenmeye Sahip 10 YouTube Videosu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır