Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül!

Ana Sayfa » Gündem » Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül!
Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül!

Facebook açıklarından bir çok Türk para ödülü kazansa da bu seferki ödül Facebook’un 2016 İnternet Savunma alanında bir ödül kazanıldı.

Ege Üniversitesi‘nde Matematik  bölümünde doktora öğrencisi olan Edem Alkım, yabancı arkadaşlarıyla beraber yapmış olduğu çalışmalar sonucu Facebook‘un yılda sadece bir kere düzenlemiş olduğu internet savunma ödülünü kazandı.

Ödül sitesinde yapılan duyuruda, Ege Üniversitesi‘nde Matematik bölümünde eğitim gören Erdem Alkım’ın Centrum Wiskunde & Informatica‘dan Leo Ducas, Infineon Technologies AG‘den Thomas Pöppelmann ve Radboud Üniversitesi‘nden Peter Schwabe ile ortak yaptığı çalışmayla Facebook tarafından yılda bir düzenlenen 2016 yılı internet savunma ödülünü kazandığı açıklandı.

Prof. Dr.Nuriyev ( Ege Üniversitesi‘nde Öğretim Üyesi ) yaptığı açıklamada, kuantum bilgisayarların üretilmesiyle birlikte şifreleme yöntemleri ile ilgili problemler için güvenlik sistemleri üzerinde çalışmalara yönlendirdiğini belirtti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Disney Kablosuz Şarj Odası KuruyorSamsung, İadesi Yapılmayan Note 7’ler Devre Dışı KalacakGoogle Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi!Orijinal Saat Markaları Hangi Siteden Alınır?Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı PlanlıyorBilişim Sektörünün Kalbi Manisa’da Atacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır