Facebook’un Kullanıcı Sayısı ve Elde Ettiği Gelir Ortaya Çıktı

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook’un Kullanıcı Sayısı ve Elde Ettiği Gelir Ortaya Çıktı
Facebook’un Kullanıcı Sayısı ve Elde Ettiği Gelir Ortaya Çıktı

Facebook‘a ait kullanıcı verileri ve reklam kazanç verileri ortaya çıktı.

Facebook bu aralar reklam alanlarını ve gelirlerini arttırmak adına bir takım adımlar atıyor. Diğer sosyal medya platformu olan İnstagram ile birlikte çeşitli ilgi çeken bölümlere reklam yerleştirmeyi hedefliyor. Bu sayede reklam çeşitleri artacak ve bu yollarla daha çok kişinin reklam vermesi sağlanacak.

Yapılan haberlere göre şirket, şirket 2016’nın 4.çeyreğinde 1.86 milyar kullanıcıya erişti. Q4 2016 kazanç raporuna göre şirket, geçtiğimiz yılın son üç ayında 8,8 milyar dolar gelir elde etmiş. Ayrıca son çeyrekte elde ettiği gelirin %84’ünü mobil reklamcılık oluşturmuş. Diğer kar ayrıntılarına girmeden kullanıcı verilerine bakacak olursak cidden şaşırtıcı verilere karşılaşıyoruz.

Facebook’u Ne Kadar Kişi Kullanıyor?

Kullanıcı verilerine göz atarsak Facebook‘a günde 1.23 milyar kişi sosyal ağa giriyor ve bunun sadece 1.15 milyarı mobil cihazlar ile sağlanıyor. 2016 yılının Aralık ayında 1.23 milyar günlük aktif kullanıcı çekti. Ayrıca bu veri geçen yılın aynı ayına (Aralık 2015) göre yüzde 23 arttı.

Şirket 2016 yılının tamamında bir önceki yıla göre yüzde 57 artışla 27 milyar dolara yaklaştı. Fakat onun dışında ortaya çıkan habere göre kaybetmiş olduğu davadan dolayı Zenimax dava ödemesinden dolayı 500 milyon dolar kaybedecek.


Facebook’un Kullanıcı Sayısı ve Elde Ettiği Gelir Ortaya Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Photoshop ile GIF nasıl yapılır? (Görsel Anlatım) GTA 5 İçin Pokemon GO Modu Geldi Cumali Ceber İlk Haftasında Rekor Kırdı Türk Telekom 15 Temmuz’da AKN’yi Kaldıracak Goodyear’dan Land Rover Discovery SVX’ın konsept lastikleri Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır