Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor

Ana Sayfa » Otomobil » Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor
Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor

Dünyanın en büyük yedinci otomobil üreticisi olan Fiat Chrysler , 1.9 milyon aracı yazılım hatası nedeniyle geri çağırdığını duyurdu.

İtalyan – Amerikan otomobil üreticisi Fiat Chrysler şirketinin yaptığı yazılı açıklamada hatalı bilgisayar yazılımının olması ve bu hatanın kaza anında hava yastıkları ve emniyet kemerlerinin işlevlerini kaybetmesine sebep olacağı ve büyük bir risk teşkil ettiğini açıkladı.

Şu ana kadar 3 kişinin ölümüne ve 5 kişininde yaralanmasına sebep olan hatanın ABD’de 1,4 milyon , diğer ülkelerde ise yarım milyon civarında otomobilin bu hatadan etkilenebileceği belirtildi.

Söz konusu olan hatadan etkilenen araçlar arasında 2010-2014 üretimi Chrysler Sebring, Dodge Caliber, Avenger, Jeep Patriot ve Compass marka araçlarda yer alıyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çift monitör nasıl yapılır? Çift monitör ayarlama Türkiye’nin İlk Bilimkurgu Temalı Web Dizisi :Kutu Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil Haftanın Film Önerisi #4 : 8 Mil Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır