Filistin Harita Servislerinden Silindi !

Ana Sayfa » Gündem » Filistin Harita Servislerinden Silindi !
Filistin Harita Servislerinden Silindi !

Filistini harita servislerinden silen Google, Apple ve Yandex’e tepkiler yağıyor.

Dünyanın en eski şehirlerinden olan Kudüs’ü barındıran Filistin harita servislerinden silindi.Yaptığı yenilikler ile insanların ilgisini çeken ve en çok kullanılan servis olan Google Haritalar bu sefer tepkilere maruz kaldı.Üç semavi din içinde önemli olan Kudüs İslam,Yahudilik ve Hristiyanlık için önemli bir konum teşkil ediyor.

filistin-google-haritalar

Büyük Tepki Yağıyor!

Haritalardan silinmesinden sonra sosyal medyada kısa sürede olay yankılandı.#PalestineIsHere hasthagi ile binlerce kişi bu olayı kınadı.

Eş zamanlı olarak change.org üzerinden başlatılan imza kampanyası 200.000 kişiyi aştı.Kampanyaya katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

filistin-yandex-haritalar

Sorunun şuan bilinçli şekilde yapıldığı veya sistemsel hata olduğu hakkında bir bilgi yok.İlerleyen zamanlarda yapılan açıklamalar ile ortaya çıkacağını düşündüğümüz sorunun hata olmasını temenni ediyoruz gerçekten insanlık adına utanç verici bir durum.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Filistin Harita Servislerinden Silindi ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Seagate Büyük Fabrikasını Kapatıyor LG G7’e ait olduğu söylenen görsel ortaya çıktı Ankara Üniversitesi Bilişim Günleri Yaklaşıyor! Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı Kurtlar Vadisi Darbe Alan Adı Mayıs’ta Tescillenmiş Windows 10 Creators Güncelleştirmesi, Nisan Ayında Bekleniyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır